Новини » Політика 30 серпня, 2019, 12:08
Новий-старий міністр фінансів підходить західним партнерам, - Андрій Новак
ZIK
ZIK

До міністра Оксани Маркарової немає ніяких питань з точки зору її професійності. Проте в рішенні щодо ї призначення більше значення мають аспекти співпраці зі західними партнерами, яким вона підходить.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK вислови економіст Андрій Новак.

Зокрема, ведуча програми поцікавилася, чи те, що міністра фінансів Оксану Маркарову залишили в новому уряді, вказує, що вона настільки добре справляється зі своєю роботою. Пан Новак відповів, що якщо говорити про неї з точки зору професійності, то ніяких питань до неї немає. Але, на думку економіста, в цьому кадровому рішенні більше значення мають аспекти співпраці зі західними партнерами, яких ця людина задовольняє.

«Ми розуміємо, що це потрібно для продовження співпраці з МВФ, Світовим і Європейським банком і ЄС для того, щоб Україна і надалі отримувала фінансову підтримку, яку ми маємо останні роки. Безумовно, для наших партнерів потрібна в Україні людина, з якою вже знайомі і якій довіряють. І новий-старий міністр фінансів цілком підходить під необхідні умови», – зазначив економіст.

Окрім цього, ведучий програми зауважив, що новообраний прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що для економічного зростання в Україні потрібно створити більше робочих місць, зменшити відсоток іпотеки та здешевити ресурси. Він поцікавився, чи це реально зробити. Економіст вважає, що це реально якщо буде відповідна стратегія і економічна політика.

«Співпраця з МВФ це не гроші розвитку, а лише гроші підтримки платоспроможності бюджету в основному для обслуговування зовнішнього боргу. Тому від підписання угоди з МВФ в Україні не наступає рай чи економічний бум. Для того, щоб був економічний ріст потрібно проводити ефективну внутрішньо-економічну політику, а це комплексне складне питання», – наголосив Новак.

Нагадаємо, Верховна Рада України 9-го скликання 29 серпня зібралась на своє перше засідання. Згодом було ухвалено рішення, що воно не закінчиться без розгляду всіх питання, винесених на порядок денний.

Однак, коли всі питання були розглянуті, на порядок денний почали виносити низку додаткових. Через деякий час фракція "Європейська Солідарність" покинула залу засідань, заявивши, що там відбувається порушення.

Перед відкриттям першої сесії новообрані депутати склали присягу, текст якої визначено статтею 79 Конституції України.

Крім того, Верховна Рада України затвердила новий склад Кабінету Міністрів України – за представлені Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком кандидатури проголосував 281 обранець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 12:40 :05