Новини » Політика 2907 Читать эту новость на русском

Новий генпрокурор: Що варто знати про Руслана Рябошапку

ZIK

Новим генеральним прокурором України став чинний заступник Глави адміністрації президента України Володимира Зеленського Руслан Рябошапка. За його призначення на відповідну посаду сьогодні проголосувала більшість народних обранців. Розповідаємо, що про нього відомо.

Руслану Георгійовичу Рябошапці 42 роки. Він політик, юрист, колишній заступник Міністра юстиції України. З травня цього року заступник глави Офісу президента України Володимира Зеленського, відповідає за правовий блок і відносини президента із судами та член РНБО.

Загальні відомості

Рябошапка народився 14 жовтня 1976 року у смт. Зеленогірське Любашівського району Одеської області. У 1998 році закінчив Міжнародний Соломонів університет та отримав кваліфікацію спеціаліста з права.

Кар’єра

У 1998 - 2001 роках був головним консультантом заступника начальника управління законодавства про правосуддя, охорону правопорядку та оборону; заступником директора Департаменту законодавства про правосуддя, кримінального і процесуального права та про адміністративну відповідальність Міністерства юстиції; заступником начальника відділу Державного департаменту України з питань виконання покарань.

У 2001 - 2002 роках обіймав посаду заступника директора Департаменту законодавства про правосуддя, кримінального і процесуального права та про адміністративну відповідальність Міністерства юстиції України.

У 2002 - 2003 роках - директор Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України.

У 2003 - 2010 роках - очолював Департамент законодавства про правосуддя, правоохоронної діяльності та антикорупційної політики Міністерства юстиції України. Глава делегації України на засіданнях пленарних з'їздів Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO).

З 21 червня 2010 року - призначений директором новоствореного Бюро з питань антикорупційної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України.

У 2011 - 2013 роках був заступником директора Департаменту юридичного забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України.

У 2013 - 2014 роках - керівник Департаменту аналізу антикорупційної політики у неурядовій організації «Transparency International Україна».

У 2016 - 2017 роках - член Національного агентства з питань запобігання корупції.

У 2019 році був радником кандидата на пост президента Володимира Зеленського. 

З 21 травня 2019 - заступник Глави Адміністрації президента України Володимира Зеленського. Член делегації України для участі в роботі Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO). 

З 25 червня 2019 року - Голова Національної ради з питань антикорупційної політики.

З 7 серпня 2019 року - співголова Комісії з питань правової реформи.

Нагороди

2007 рік – нагороджений грамотою Кабміну України.

2008 рік – лауреат Премії Кабміну України за особливі досягнення молоді у розбудові України.

2010 рік  -Заслужений юрист України.

Сім’я 

Рябошапка одружений. Разом із дружиною Олесю виховує трьох синів Тімура, Луку та Марка. Діти мають французьке громадянство та разом з матір’ю постійно проживають у Стразбурзі (Франція).

Декларація 

Згідно з декларацією за 2018 рік, володіє квартирою та земельною ділянкою у Нових Петрівцях Вишгородського району Київської області. Також має автомобіль «Volvo XC90» 2012 року випуску. Його загальний дохід за минулий рік становить  811,8 тис. грн.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News