Новини » Світ Читать эту новость на русском

Google виявив дворічну операцію зі зламу тисяч iPhone

Фото Samuel Gibbs/The Guardian

Дослідники із зовнішньої служби безпеки Google виявили безпрецедентну операцію зі зламу iPhone, яка атакувала «тисячі користувачів на тиждень», поки не була зірвана в січні.

Про це повідомляє The Guardian.

Згідно з повідомленням, операція, яка тривала 2,5 роки, використовувала невелику колекцію зламаних веб-сайтів для доставки шкідливих програм на iPhone відвідувачів. 

Користувачі могли досить просто зайти на сайт, а деякі методи, які використовували хакери, вплинули навіть на повністю сучасні телефони.

Зазначається, що після зламу хакери отримували доступ до різноманітних даних на смартфоні. Щохвилини завантажувалась геолокація, зчитувались паролі, а також історії чатів у популярних додатках, включно з WhatsApp, Telegram та iMessage, адресні книги та бази даних Gmail.

Вірус очищався з пам'яті, якщо користувач перезавантажував смартфон і більше не відвідував "хакнутий" сайт. Але в Google Project Zero, команді хакерів, яка шукає вразливості у популярних технологіях, вважають, що це може бути не кінець.

Вкравши великі масиви даних, зловмисники можуть підтримувати постійний доступ до різних облікових записів і служб, навіть якщо втратили доступ до пристрою.

В цілому 14 помилок були використані для атаки на iOS в п'яти різних «ланцюжках експлойтів» - ланцюжки недоліків, пов'язаних один з одним таким чином, що хакер може переходити від помилки до помилки, кожен раз збільшуючи серйозність своєї атаки.

Google зауважив, що повідомив про проблеми безпеки Apple 1 лютого. Потім Apple випустила оновлення операційної системи, яке виправило недоліки 7 лютого.

Нагадаємо, американська корпорація Apple у вересні представить три нові смартфони iPhone і ноутбук MacBook Pro зі збільшеним 16-дюймовим екраном.

Loading...