Віцеспікером Верховної Ради IX скликання обрали Олену Кондратюк

Олена Кондратюк

Заступником голови Верховної Ради України IX скликання стала Олена Кондратюк - її кандидатуру підтримали 318 обранців.

Трансляцію першого засідання Верховної Ради України IX скликання веде телеканал ZIK.

Після обрання голови Верховної Ради та першого заступника обранці перейшли до обрання віцеспікера.

Зокрема, від фракції політичної партії «Батьківщина» висунули кандидатуру Олени Кондратюк, від фракції політичної партії «Європейська солідарність» висунули -  Мустафу Джемілєва, фракції політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» запропонували Нестора Шуфрича, від групи «За майбутнє» та ряду позафракційних депутатів висунули Ірину Костанкевич.

Зокрема, під час виступу, Мустафа Джемілєв зазначив, що у Раді вже 20 років і ніколи не займав ніяких посад. Водночас, він зауважив, що робота на цій посаді може завдати певної шкоди його діяльності в напрямку, яка є основним сенсом залишку його життя - побачити Крим звільненим від окупантів. Проте депутат запевнив, що зовсім не засмутиться і навіть зітхне з полегшенням якщо за нього не проголосують. 

Водночас, Олена Кондратюк сказала, що у своїй діяльності обіцяє користуватися чотирма принципами: порядність, професійність, патріотичність і партнерство.

Своєю чергою, кандидатка Ірина Констанкевич зазначила, Рада розпочинає новий етап державотворення і головне мотто роботи депутатів має стати відповідальність за тих людей, які нам доручили свою долю. 

Представник «Опозиційної платформи - За життя» Нестор Шуфрич під час предсталення розповів, що коли його політсила створювала більшість, то завжди саме найбільша опозиційна фракція отримувала місце першого заступника або першого заступника, тому він заклика голосувати за нього, як представника другої за величиною фракції. 

Під час рейтингового голосування за кандидатуру Мустафи Джемілєва проголосувало 59 депутатів, Олени Кондратюк - 290, Ірини Костанкевич - 49, Нестора Шуфрича – 49.

Під час остаточного голосування кандидатуру пані Кондратюк підтримало 318 нардепів

Нагадаємо, з нагоди початку роботи ВРУ нового скликання на телеканалі ZIK триває спеціальний марафон – «Старт нової Ради».

29 серпня відбулося урочисте засідання Верховної Ради з нагоди складення присяги новообраними народними депутатами.

В обід того ж дня розпочалася перша сесія ВРУ IX скликання. Верховна Рада України VIII скликання офіційно припинила повноваження.

Кабінет Міністрів України прем'єр-міністра Володимира Гройсмана склав повноваження.

Рада продовжила перше засідання до завершення розгляду питань порядку денного. Цього ж дня парламент визначився з фракціями та їхніми головами.

Нагадаємо, наприкінці травня новообраний Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту восьмого скликання.

Loading...