Із науки в політику: Як Руслан Стефанчук став першим заступником спікера Ради

Руслан Стефанчук, фото: «РБК-Україна»

Новим першим заступником спікера парламенту став чинний представник президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук. За його призначення на відповідну посаду сьогодні проголосувала більшість народних обранців. Розповідаємо, що про нього відомо.

Руслану Олексійовичу Стефанчуку 43 роки. Він чинний представник президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді, а також його радник, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України, адвокат.

Загальні відомості

Народився Стефанчук 29 жовтня 1975 року в Тернополі у сім'ї студентів-медиків.

Загальну середню освіту здобув у загальноосвітній середній школі № 18, м. Хмельницький у 1992 році.

Має дві вищих освіти: за спеціальностями «Правознавство» (Хмельницький інститут регіонального управління та права, випуск 1997 року) та «Менеджмент виробничої сфери» (Технологічний університет Поділля, випуск 1997 року).

Після закінчення Хмельницького університету управління та права працював асистентом кафедри цивільно-правових дисциплін цього ж вузу, а потім вступив до аспірантури Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України.

Кар'єра

Після закінчення аспірантури з 2000 року Стефанчук знову працював в Хмельницькому університеті управління та права на посадах старшого викладача, завідувача кафедри, доцента, професора кафедри цивільно-правових дисциплін,

З 2005 по 2011 рік - проректор з наукової роботи Хмельницького університету управління та права.

З 2011 по 2013 рік - завідувач відділом проблем розвитку національного законодавства Інституту законодавства Верховної Ради України.

З 2013 по 2014 рік - завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін, а з 2014 по 2016 рік - проректор з наукової роботи Національної академії прокуратури України.

З 2016 - проректор з наукової роботи вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

Входив до складу Науково-консультативної ради при Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Член Навчально-методичної комісії по праву Міністерства освіти і науки України. Член робочої групи Міністерства освіти і науки України з розробки Концепції розвитку юридичної освіти в Україні. Член Координаційної ради Західного регіонального центру Національної академії правових наук України. Заступник голови Науково-консультативної ради Національної асоціації адвокатів України. Ек-радник першого віце-прем'єр-міністра України (Степана Кубіва).

Головний редактор наукового фахового журналу "Law of Ukrainе", перший заступник головного редактора юридичного журналу "Право України", заступник головного редактора журналу "Університетські наукові записки". Член редакційних колегій наукових видань "Медичне право", "Юридична освіта в Україні", "Юридична наука", "Юридична наука і практика", "Приватне право", "Вісник прокуратури", "Правова держава", "Вісник Укрдержреєстру", " вісник Національної академії прокуратури України "," Журнал цивільного і кримінального судочинства ".

Брав участь в розробці законів України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері особистих немайнових прав фізичних осіб", "Про охорону репродуктивного здоров'я", "Про облік часу в Україні", "Про внесення змін і доповнень до статті 707 Цивільного кодексу України" .

Член спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України та Д 26.867.01 в Інституті законодавства Верховної Ради України.

Опублікував більше 500 наукових і навчально-методичних робіт. Напрямки наукової діяльності - проблеми загальної теорії приватного права, особисті немайнові права фізичних осіб, договірні і деліктні зобов'язання, право інтелектуальної власності, європейське громадянське право, діяльність Європейського суду з прав людини, медичне право, юридичну освіту і наука.

Політика

У 2019 став Стефанчук  ідеологом штабу Володимира Зеленського на президентських виборах. За його словами, вони познайомилися з майбутнім головою держави у студентські роки завдяки КВН.

Згодом президент Володимир Зеленський призначив Стефанчука своїм радником та представником у Верховній Раді.

Одначе подейкують, що Стефанчук і до цього мав досвід у політичному житті країни. Зокрема, працював помічником народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Анатолія Матвієнка, а також віце-прем'єра Степана Кубіва.

Декларація

Згідно з декларацією за 2018 рік, володіє двома квартирами у Хемельницькому та декількому земельними ділянками у Хмельницькій та Київській областях. Має цінну бібліотеку та автомобіль Renault Koleos 2012 року випуску. Його загальний дохід за минулий рік становить 568 тис. грн.

Loading...