Головою Верховної Ради IX скликання став Дмитро Разумков

Дмитро Разумков. Фото: GettyImages/Global Images Ukraine

Головою Верховної Ради України IX скликання став Дмитро Разумков - його кандидатуру підтримали 382 обранці.

Трансляцію першого засідання Верховної Ради України IX скликання веде телеканал ZIK.

Після підсумкового виступу голови ВРУ VIII скликання Андрія Парубія, який відзвітував про роботу парламенту, обранці перейшли до обрання складу Лічильної комісії ВРУ, а після того – до обрання голови Верховної Ради.

Зокрема, голова фракції партії «Слуга народу» Давид Арахамія виніс кандидатуру Дмитра Разумкова. Від інших політичних сил пропозицій не було.

Під час обговорення співголова фракції «Європейської Солідарноті» Артур Герасимов зробив зауваження про грубі порушення регламенту, які полягають у тому, що фракціям не були роздані матеріали про кандидатуру на посаду голови ВРУ. Представник Президента у ВРУ і головуючий на засіданні Руслан Стефанчук зауважив, що це – питання до Апарату ВРУ, і запропонував розпочати обговорення, допоки роздадуть відповідні матеріали.

Після того слово взяв Дмитро Разумков, який окреслив пріоритети роботи Ради IX скликання. А коли він завершив свій виступ, новообрані парламентарі поставили його низку запитань, зокрема, про закон про ТСК, про дотримання норм «мовного» законодавства і реагування на порушення регламенту ВРУ, про зняття недоторканності із Президента України.

Під час голосування кандидатуру Дмитра Разумкова підтримали 382 обранці.

Нагадаємо, з нагоди початку роботи ВРУ нового скликання на телеканалі ZIK триває спеціальний марафон – «Старт нової Ради».

29 серпня відбулося урочисте засідання Верховної Ради з нагоди складення присяги новообраними народними депутатами.

В обід того ж дня розпочалася перша сесія ВРУ IX скликання. Верховна Рада України VIII скликання офіційно припинила повноваження.

Кабінет Міністрів України прем'єр-міністра Володимира Гройсмана склав повноваження.

Рада продовжила перше засідання до завершення розгляду питань порядку денного. Цього ж дня парламент визначився з фракціями та їхніми головами.

Нагадаємо, наприкінці травня новообраний Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту восьмого скликання.

Дострокові вибори до РУ відбулися 21 липня. За результатами виборів перемогли 5 партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина», «Європейська Солідарність» та партія «Голос».

Loading...