Генсек НАТО: Кібератака на одного з членів Альянсу буде розцінюватися як напад на всіх

Генсек НАТО Йенс Столтенберг знову заявив про готовність альянсу привести в дію пункт про колективну оборону Північноатлантичного договору в разі потужної кібератаки на одну з країн-союзниць.

Про це повідомляє Сегодня.

«НАТО адаптується до нової реальності, щоб ми всі були в безпеці, як і протягом останніх 70 років. Серйозна атака в кіберпросторі може привести в дію статті 5 нашого договору. Це прихильність до колективної оборони, коли атака на одного з союзників розцінюється як атака на всіх », – заявив він.

«Це означає, що ми будемо стримувати і захищатися від агресії проти союзників, буде вона у віртуальному чи у фізичному світі», – підкреслив він.

Столтенберг неодноразово говорив про готовність союзників по альянсу привести в дію п’яту статтю Вашингтонського договору в разі кіберзагрози.

У статті 5 договору йдеться, що члени альянсу погоджуються з тим, що збройний напад на одну або кількох із них у Європі чи Північній Америці вважатиметься нападом на них в цілому. У такій ситуації країни НАТО повинні бути готові застосовувати будь-які заходи щодо захисту партнера, в тому числі – застосувати силу.

Також Столтенберг впевнений, що всі країни НАТО відреагують в разі нападу РФ на члена Альянсу.

 

Loading...