live

Дефіцит антрациту на ТЕС: Марунич вважає, що уряд мав вжити заходів щодо імпорту вугілля

Фото: glavred.info. Експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич
загрузка...
загрузка...

Уряд мав вжити заходів після того, як Росія ускладнила експорт антрациту в Україну. Тому зараз найкращий варіант – шукати антрацит у Колумбії.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич.

Ведучий поцікавився, чому так швидко зменшуються запаси вугілля на ТЕС і де його шукати, аби їх поповнювати. У відповідь він зазначив, що є суб’єктивна та об’єктивна причини. Об’єктивна полягає в тому, що Росія змінила принципи постачання вугілля в Україну і тепер це не так просто зробити.

«З Росії ми імпортуємо 80% від потрібного обсягу за імпортом. Тепер зменшився імпорт в Україну, хоча трохи зріс через Білорусь. І є суб’єктивна причина. Уряд мав вжити якихось заходів. А вони сиділи і чекали, чого вони чекали?», – розповів пан Марунич.

За його словами, якщо з Росією не можна домовитися, то треба шукати варіанти імпорту в інших юрисдикціях.

Ведучий поцікавився, чому Україна не купляє російське вугілля через Білорусь. У відповідь він зазначив, що це питання до Кабміну, чому він не може домовитися з білорусами.

«Крім того мені здається, що російська влада буде прискіпливо дивитися на ці речі і не факт, що ця схема буде ідеально працювати. Розумієте, дурнів не так багато в світі, всі все чудово розуміють. Тому найкращий варіант – шукати антрацит у Колумбії. Так, він буде дорожчий, аніж російський, хоча і не на багато», – констатував.

Як повідомляли, представник Президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус заявляв, що тарифи на електроенергію для непобутових споживачів можуть знизити майже на 20%.

Loading...
Loading...
Loading...