КВУ закликає Верховну Раду засудити проведення місцевих виборів в окупованому Криму

Вибори у Криму. Фото EPA-EFE

Комітет виборців України закликає Верховну Раду засудити проведення місцевих виборів у вересня на території АР Крим та міста Севастополя.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Згідно з повідомленням, КВУ закликає лідерів парламентських фракцій відреагувати на проведення виборів у Криму та невідкладно 29 серпня ініціювати прийняття Постанови ВРУ «Про звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства у зв’язку із підготовкою незаконних місцевих виборів на тимчасово окупованій частині території України - в Автономній республіці Крим та місті Севастополь".

На думку КВУ Верховна Рада мала б дати чітку правову оцінку намірам Російської Федерації провести місцеві вибори в Криму та звернутися із відповідною Постановою до міжнародного співтовариства.

Зазначено, що намір органів влади РФ провести місцеві вибори на території АР Крим та міста Севастополя є грубим порушенням Конституції та законодавства України.

«8 вересня на території Російській Федерації заплановано проведення так званого єдиного дня голосування, коли буде організовано вибори в місцеві органи влади окремих суб’єктів федерації. Зокрема, вибори мають відбутися на території АР Крим та міста Севастополя шляхом обрання місцевих депутатів так званої Державної ради Республіки Крим. Попередній склад ради було обрано 14 вересня 2014 року, п’ятирічний строк повноважень депутатів закінчується у вересні 2019 року», - повідомили у відомстві.

Нагадаємо, Президент США Дональд Трамп вважає, що екс-президент США Барак Обама міг зупинити анексію Криму Росією, однак не зробив цього.

Loading...