Новини » Політика 26 серпня, 2019, 16:55
Команда Зеленського готує на 29 серпня законодавчий «бліцкриг», – прогноз політтехнолога
ZIK
ZIK

Від команди Володимира Зеленського на засіданні ВРУ 29 серпня очікують реактивних і швидкісних дій. Це команда Президента розуміє, тож зараз готує «бліцгриг», блискавичний удар по законотворчості.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час скайп-включення заявив політтехнолог Олег Пастернак.

Експерт, відповідаючи на запитання ведучих, чи є з чим Президенту України Володимиру Зеленському звітувати про 100 днів роботи, зауважив, що за літо повністю, на 100%, сформована президентська більшість. А це, каже Олег Пастернак, успіх, оскільки раніше в Україні такого не було. Також, продовжив він, сформовано деякі аспекти зовнішньополітичної доктрини.

«Третє, і найголовніше – не представлено українському суспільству програму розвитку. У принципі, можливо, для багатьох це уже не проблема, тому що від засідання 29 серпня очікують реактивних і швидкісних дій. Це розуміє команда Зеленського, і зараз вони готують такий бліцгриг, блискавичний удар по законотворчості... Я думаю, що це буде щось цікаве», – прогнозує політтехнолог.

Коментуючи ремарку ведучої щодо непідписаного законопроєкту про ТСК, що передбачає процедуру імпічменту, Олег Пастернак закликав «забути про нього», оскільки чинний парламент три чверті голосів для імпічменту керівника держави не назбирає. Експерт наголосив, що для дієвої процедури імпічменту вся річ не в ТСК, а в нормах Конституції, які прописують три чверті фінального голосування після того, як Верховний Суд України підтвердить обґрунтованість звинувачень та адресу Президента.

«Це нереальна процедура у сьогоднішніх українських реаліях», – констатує Олег Пастернак.

Експерт також спрогнозував, що реально скасувати депутатську недоторканність можна восени, і для цього потрібна підтримка «Голосу» та «Батьківщини».

Олег Пастернак прогнозує, що до фракції «Слуги народу» приєднаються близько 20 позафракційних нардепів. Він пояснив, для чого це потрібно: «Щоб трохи нівелювати «золоту акцію» групи Коломойського всередині «Слуги народу». Це важливо для інших груп впливу».

Як повідомляли, Верховна Рада планує першого дня своєї роботи розглянути десятки законопроєктів. Серед них буде законопроєкт про зняття депутатської недоторканності, законопроєкт про скорочення чисельності депутатів із 450 до 300. Також імовірний розгляд законопроєкту про проведення місцевих виборів у Києві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 15:55 :49