Нові зіткнення з поліцією в Гонконзі, протестуючі звели барикади з бамбука

Дванадцятий тиждень протестів в Гонконзі, що проходили відносно мирно, в суботу переросли в нові зіткнення поліції з демонстрантами, які пройшли маршем по густонаселеному району Куньтхон.

Силовики перегородили шлях учасникам протесту. Ті почали зводити барикади з бамбукових будівельних лісів і вуличних залізних перегородок. Біля будівлі відділення поліції протистояння тривало кілька годин, поки демонстранти не почали закидати поліцейських камінням, цеглою та пляшками з водою, повідомляє ВВС.

Поліція застосувала сльозогінний газ, гумові кулі і стала затримувати учасників протесту, б’ючи їх кийками.

До вимог збереження політичних і громадянських свобод, які стали головною темою протесту, додалися кілька конкретних вимог: демонстранти в Куньтхоні протестували проти закриття чотирьох станцій метро (та інших спроб адміністрації міського транспорту заважати демонстрантам) і вимагали прибрати з вулиць стовпи з електронною апаратурою, яка, як заявляла влада Гонконгу, потрібна для вимірювань чистоти повітря.

Опозиція підозрює, що насправді це камери системи спостереження, які застосовуються китайською держбезпекою для ідентифікації учасників протесту.

Раніше компанія YouTube оголосила, що закрила понад 200 відеоканалів, які використовувалися державною пропагандою материкового Китаю для поширення дезінформації про протести в Гонконзі.

Loading...