На Львівщині змія вкусила 19-річного хлопця

Учора, 24 серпня, у Сколівському районі змія вкусила 19-річного хлопця, він перебуває у лікарні.

Про це повідомляє Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

«24 серпня, близько 17:40 у стані середнього ступеня важкості до Сколівської ЦРЛ було госпіталізовано мешканця с. Козьова Сколівського району 2000 року народження, якого змія вкусила у великий палець лівої стопи», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що робити, якщо вкусила змія. За її словами, укуси змій представляють серйозну загрозу здоров’ю, і подекуди життю людини. «В будь-якому випадку потрібно бути дуже уважним і обережним. Важливо знати як діяти у випадку, коли вкусила змія та вміти цьому запобігати», – наголосила керівниця МОЗ.

За словами Супрун, отрута гадюки має геморагічну дію, тобто діє на серцево-судинну систему та згортання крові. Вона складається з віперотоксину та низки ферментів, що руйнують підшкірну сполучну тканину, капіляри і спричиняють згортання крові. В результаті сильно падає тиск, утворюються тромби, може бути кардіотоксичний ефект.

Вона відзначає, що зміїна отрута в організмі людини розповсюджується лімфатичною системою або кровотоком. В останньому випадку виникає важка інтоксикація. Знищення отрути в організмі відбувається через шлунково-кишковий тракт, залози внутрішньої секреції та нирки.

Loading...