Лідери G7 засекретили зміст дискусії про повернення до формату «Великої вісімки» за участі РФ

Лідери G7 («Великої сімки») на саміті у французькій Біарріці обговорили питання повернення до формату G8 з участю Росії.

Зазначається, що представник японського уряду повідомив, що лідери G7 обговорили це питання, однак зміст цієї дискусії «ні за що не буде розголошений», інформує РБК-Україна.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп заявив, що «безперечно» підтримав би повернення Росії до G8. Проте Німеччина та Британія виступили проти такого повернення, обґрунтувавши це тим, що РФ не виконала жодних зобов’язань.

Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що повернення РФ до «Групи семи» промислово розвинених країн G7 без врегулювання ситуації в Україні буде «стратегічною помилкою» і підкреслить «слабкість» організації.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон на спільній прес-конференції з канцлером ФРН Ангелою Меркель наголосив, що умови для повернення Росії в G8 все ще не можуть вважатися виконаними.

РФ була виключена з Великої вісімки в 2014 році після анексії Криму. З того часу представники західних країн неодноразово заявляли, що відновлення участі РФ в Великій вісімці пов’язано з »кримським питанням» і дотриманням Росією мінських угод, які передбачають припинення конфлікту на Донбасі. 

Нині членами Великої сімки є США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія та Канада. Це об’єднання існує з 1975 року. Цьогоріч саміт лідерів G7 відбудеться з 24 по 26 серпня у Франції в Біарріці. 

Loading...