Новини » Спорт 25 серпня, 2019, 13:05
Cтрибун у висоту Андрій Проценко здобув «срібло» етапу «Діамантової ліги – 2019» у Парижі
Український стрибун у висоту Андрій Проценко здобув «срібло» етапу «Діамантової ліги – 2019» у Парижі / xsport.ua

У столиці Франції Парижі учора, 24 серпня, відбувся 12-й етап легкоатлетичної «Діамантової ліги – 2019». Український стрибун у висоту Андрій Проценко посів друге місце з результатом 2,28 м.

Лише у минулий четвер, 22 серпня, випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрій Проценко у Луцьку здобув «золото» чемпіонату України, а вже за два дні, вчора, 24 серпня, що називається, на характері завоював друге місце етапу «Діамантової ліги – 2019» у Парижі. При цьому він повторив свій кращий результат сезону і заслужив місце в фіналі престижного турніру, який пройде в швейцарському Цюріху вже у найближчий четвер, 29 серпня, повідомляє ldufk.edu.ua.

У столиці Франції завершувався «регулярний чемпіонат» найпрестижнішої в світі легкоатлетичної серії і Андрієві Проценку потрібно було підтверджувати свої амбіції на фінальний етап.

Українець, як і більшість його конкурентів, впевнено стартував з висоти 2,15 м, а потім з першої спроби також підкорив 2,19 м і 2,23 м. Першу помилку Проценко допустив на 2,26 метра, взявши висоту з другої спроби. На 2,28 м замахнулися п’ять спортсменів.

Якщо переможець змагань канадець Майкл Мейсон знову підкорив планку з першої спроби, то його конкурентам це не вдавалося. Однак Проценко зумів перелетіти планку з третього стрибка. Третім, хто взяв 2,28 м став росіянин Ілля Іванюк, але через більшої кількості спроб на попередній висоті він пропустив на друге місце українця, а сам залишився третім. 2,30 м, відповідно, не скорилися нікому.

Після цього другого місця на звітному етапі у Парижі Андрій Проценко набрав сім сезонних очок і з п’ятого місця відібрався на фінальний етап, який пройде в Цюріху (Швейцарія) у четвер, 29 серпня. Компанію йому складе й лідер збірної України Богдан Бондаренко, а ось багаторічний конкурент українців, чинний чемпіон світу-2017 Мутаз Есса Баршим з Катару через травми з 13-го місця в фінал у Швейцарію пробитися не зумів.

Додамо, що у Парижі виступали ще дві українські легкоатлетки. На дистанції 800 м українка Ольга Ляхова посіла четверте місце, показавши свій кращий час в сезоні – 1 хвилина 59,13 секунди. У потрійному стрибку Ольга Саладуха посіла сьоме місце з результатом 14,30 м.

Зазначимо, що Ольга Саладуха вже гарантувала собі участь у фінальному етапі в Цюріху. А от Ольга Ляхова чекає чим завершиться конфлікт Кастер Семені з ІААФ. Якщо південноафриканська бігунка і далі бойкотуватиме змагання, то в Цюріху виступатиме саме Ляхова.

2019-09-22 19:16 :45