Біля посольства РФ у Києві відбулася акція на підтримку українських моряків

Біля посольства РФ у Києві відбулася акція на підтримку українських моряків. ( фото https://lb.ua/society/2019/08/25/435551_vozle_rossiyskogo_posolstva_kieve.html)

Біля російського посольства в Києві відбулася акція «Дев’ять місяців полону» на підтримку захоплених ФСБ Росії в листопаді 2018 року українських моряків.

Про це повідомляє LB.ua.

За даними видання, в пікеті взяли участь родичі військовополонених і активісти.

«Нашою акцією сьогодні ми хочемо нагадати морякам, що ми їх чекаємо, Україна їх чекає. Сподіваємося, що в найближчому майбутньому наші хлопці повернуться додому. Росії не вдалося зламати їх навіть полоном. Ми за них боремося і продовжуватимемо боротися до остаточного їхнього звільнення», – розповів Віктор Сорока, батько полоненого співробітника СБУ Василя Сороки.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Російський спецназ захопив три військові українські кораблі в Азовському морі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу», та 24 моряків.

Після прийняття підконтрольними Росії кримськими «судами» рішення про арешт захоплених у полон моряків усіх їх перевезли до Москви.

Всі вони заявили слідству, що є військовополоненими.

15 і 16 січня Лефортовський суд Москви прийняв рішення подовжити на три місяці арешт полоненим українським морякам.

Адвокати українських моряків оскаржили рішення Лефортовський районного суду м. Москви про подовження терміну утримання під вартою всіх 24 українських моряків.

Суд у Москві 17 липня цього року продовжив арешт усім 24 захопленим українським морякам. Андрію Артеменку, Андрію Ейдеру і Василю Сороці арешт продовжили до 26 жовтня, усім іншим – до 24-го.

Loading...