Новини » Світ 25 серпня, 2019, 2:22
356 врятованих у Середземному морі мігрантів зійшли на берег Мальти

356 врятованих у Середземному морі мігрантів зійшли з корабля Ocean Viking на берег Мальти.

Цю інформацію підтвердив речник міністерства внутрішніх справ Мальти, повідомляє агентство dpa, інформує DW.

Напередодні цих врятованих мігрантів домовилися перерозподілити між собою шість країн ЄС – Німеччина, Франція, Португалія, Румунія, Люксембург та Ірландія. Лише після цього уряд Мальти погодився прийняти мігрантів з рятувального судна, на якому вони перебували майже два тижні.

Судно Ocean Viking востаннє перебувало між італійським островом Лампедуза та Мальтою, чекаючи дозволу на те, щоб зайти у порт. Саме судно діє під егідою гуманітарних організацій «Лікарі без кордонів» та SOS Méditerranée.

Як повідомлялося, «Лікарі без кордонів» критикують нездатність країн-членів Євросоюзу домовитися про механізм прийому біженців, врятованих в Середземному морі, і відмову Італії дозволити мігрантам зійти на берег в її портах. Тож з кінця липня 2019 року команда корабля Ocean Viking, що ходить під норвезьким прапором, розпочала порятунок біженців у Середземному морі.

Щотижня сотні мігрантів з різних країн намагаються перетнути Середземне море та потрапити до європейських країн. За даними управління верховного комісара ООН у справах біженців, у 2018 році загинули або безвісти зникли 2262 людини. Загалом торік до південних берегів ЄС дісталися Середземним морем понад 113 тисяч осіб. У 2017-му їх було більше – 172 301.

Нагадаємо, італійським суднам та організаціям, які рятують мігрантів у Середземному морі, тепер загрожує штраф до 1 млн євро. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 08:22 :53