Новини » Політика 24 серпня, 2019, 22:25
Усе працювало на збереження СРСР, і будь-який неточний крок міг стати фатальним, – Кравчук про Біловезьку угоду
ZIK
ZIK

Уся система працювала на збереження Радянського Союзу, і будь-який неточний крок міг стати фатальним для учасників цього кроку, тож рішення, прийняте у Біловезькій Пущі, було неочікуваним.

Про це перший Президент Незалежної України Леонід Кравчук заявив під час інтерв’ю у програмі «Деталі» на телеканалі ZIK з нагоди Дня Незалежності України.

Леонід Кравчук, розповідаючи про події 1991 року у Білорусі, в Біловезькій Пущі, зауважив, що присутні там не були готові підписати ту угоду, яку, у підсумку, таки й було підписано (нагадаємо, Біловезька угода — документ, що був підписаний 7-8 грудня 1991-го Президентом України Леонідом Кравчуком, Президентом РФ Борисом Єльциним та Головою ВР Білорусі Станіславом Шушкевичем у Біловезькій Пущі, яким оголошено розпуск СРСР і створення СНД. – Ред.).

«На першому плані стояло – підписати заяву. Зміст навіть був уже такий оформлений, що, мовляв, новоогарьовський процес, а це ж тоді відбувалося в Новоогарьово – ці питання створення Радянського Союзу, питання розвитку Радянського Союзу, республік тощо, було у Новоогарьово... Так ми хотіли написати: «Новоогарьовський процес зайшов у глухий кут, що центральна влада, Горбачов, не вважають за потрібне…» і далі за текстом. А прийняли зовсім інше рішення, яке починалося: «Радянський Союз як геополітична система, як суб’єкт міжнародного права перестає існувати», – розповів перший Президент незалежної України.

Леонід Кравчук продовжив: «Вдумайтеся! Це зараз воно не має начебто такого страшного змісту, а тоді 5 мільйонів – армія, 19 мільйонів – комуністів, тисячі ядерних боєголовок… Уся система працювала на збереження Радянського Союзу, і будь-який неточний крок міг стати фатальним для учасників цього кроку. І те, що нам консенсусом вдалося прийняти таке рішення у Біловезькій…, я, дійсно, вважаю це неочікуваним. Ніхто в Україні не думав, що прийде Кравчук із Біловезької Пущі і скаже, що ми прийняли ось такий документ».

Нагадаємо, сьогодні Україна відзначає 28-му річницю незалежності.

У центрі Києва зранку 24 серпня розпочалися урочисті заходи з нагоди Дня Незалежності. Заходи за участю Президента України Володимира Зеленського розпочалися на Алеї Героїв Небесної Сотні із хвилини мовчання у пам’ять про загиблих героїв.

Президент України Володимир Зеленський виступив з промовою під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності. Зокрема, він заявив, що підписав указ про встановлення Дня пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність держави.

Володимир Зеленський відзначив державними нагородами 58 українських військовослужбовців, серед яких 16 – посмертно. А також вручив держнагороди освітянам, медикам, волонтерам та спортсменам.

У центрі Києва також пройшов «Марш захисників України», організований ветеранами. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 19:28 :20