Новини » Політика 24 серпня, 2019, 21:55
Леонід Кравчук про 24 серпня 1991-го: Ми отримали український прапор із Москви, з барикад Єльцина
ZIK
ZIK

Український синьо-жовтий стяг, який урочисто занесли до сесійної зали 24 серпня 1991 року, отримали із Москви, де він був на барикадах Бориса Єльцина.

Про це перший Президент Незалежної України Леонід Кравчук розповів під час інтерв’ю у програмі «Деталі» на телеканалі ZIK з нагоди Дня Незалежності України.

Пригадуючи події 24 серпня 28 років тому, коли Леонід Кравчук проголосив з трибуни Верховної Ради історичний документ (24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. – Ред.), перший Президент незалежної України зауважив, що цей документ спочатку нічого не змінив, проте став початком змін.

«Ми відчули, що розпочинається етап абсолютно нового життя, розпочинаються перші кроки до утворення нової, демократичної, хотілося тоді і зараз ще хочеться, держави», – сказав Леонід Кравчук.

Він пригадав, що емоції у той момент були просто масштабними, та поділився іншими деталями історичного моменту.

«Ми отримали український прапор із Москви, де він був на барикадах Єльцина. Цей прапор принесли, і група депутатів на чолі із Зайцем та Чорноволом внесли цей прапор у зал. Зал, звичайно, реагував дуже бурхливо, і цей прапор передали тоді у президію Верховної Ради, де я був головою ВРУ. Потім цей прапор став і зараз є як реліквія – він зараз стоїть у Верховній раді. Зал співав пісні, реагував неймовірно активно, виголошував гасла, дехто навіть сльози пускав, дехто сміявся, дехто співав… Це було небачене дійство», – розповів Леонід Кравчук.

Він продовжив, що, коли повернувся додому, то його син Олександр запропонував з такої нагоди випити коньяку. Леонід Кравчук зізнався, що, коли і вживає спиртне, то надає перевагу горілці, а проте заради такого свята таки випив із сином коньяк, а після того вони привітали один одного. Леонід Кравчук також розповів про родинні традиції святкування Дня Незалежності. З його слів, святкують у родинному колі, без гостей, коли можна поговорити відверто.

Нагадаємо, сьогодні, 24 серпня, Україна відзначає 28-му річницю незалежності.

У центрі Києва зранку розпочалися урочисті заходи з нагоди Дня Незалежності. Заходи за участю Президента України Володимира Зеленського розпочалися на Алеї Героїв Небесної Сотні із хвилини мовчання у пам’ять про загиблих героїв.

Президент України Володимир Зеленський виступив з промовою під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності. Зокрема, він заявив, що підписав указ про встановлення Дня пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність держави.

Володимир Зеленський відзначив державними нагородами 58 українських військовослужбовців, серед яких 16 – посмертно. А також вручив держнагороди освітянам, медикам, волонтерам та спортсменам.

У центрі Києва також пройшов «Марш захисників України», організований ветеранами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 19:57 :16