Новини » Світ 24 серпня, 2019, 1:00
Астрономи знайшли можливе джерело загадкових космічних сигналів

Вчені заявили про те, що їм вдалося знайти можливе джерело швидких радіосплесків (FRB) – сигналів з космосу, походження яких тривалий час залишалося загадкою для дослідників.

На їхню думку, сплески можуть продукувати магнетари, повідомляє Science Alert.

У ході дослідження вчені простежили за спалахами магнетара XTE J1810-197. За їхніми словами, вони демонструють «незвичайну схожість» з FRB. Цього недостатньо, щоб однозначно стверджувати, що загадкові сигнали є наслідком активності магнетарів, але на даний момент це найбільш правдоподібне пояснення їхньої природи.

Магнетари – це особливий вид нейтронних зірок. Вони володіють магнітним полем в квадрильйони разів більш сильним, ніж у Землі. Що стає причиною такого сильного магнітного поля, дослідники не знають.

На даний момент відомо не так багато магнетарів: вони існують лише близько 10 тисяч років. XTE J1810-197 – один з найнезвичайніших магнетарів. Він відноситься до числа чотирьох подібних зірок, які продукують радіохвилі, але тільки він робить це з перервами. Магнетар був відкритий у 2003 році і тоді вчені зафіксували радіохвилі, що йдуть від нього, а у 2008 році він загадковим чином затих. Але в грудні минулого року XTE J1810-197 чомусь знову прокинувся.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 08:30 :43