Сьогодні Україна відзначає День Незалежності

Фото з відкритих джерел

Сьогодні, 24 серпня, Україна відзначає 28-річницю своєї Незалежності.

День незалежності – найважливіше національне свято для українців. Відзначають його щороку 24 серпня на честь ухвалення цього дня в 1991 р. Верховною Радою тоді ще Української РСР Акта проголошення незалежності України.

Однак, повну державну незалежність Україна отримала вже після проведення загальнонаціонального референдуму 1 грудня 1991 року, коли за її незалежність висловилося 90,32% громадян.

20 лютого 1992 Верховна рада України прийняла постанову «Про День незалежності України», встановивши святковим днем 24 серпня.

Цікаво, що вперше День незалежності України був відзначений у 1991 р., але не 24 серпня, а 16 липня. Річ у тому, що коли 16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про Державний суверенітет України, одночасно була ухвалена постанова про відзначення в цей день свята, яке дістало назву День проголошення незалежності України. Свято Дня незалежності України було призначене на 24 серпня постановою Верховної Ради України від 20 лютого 1992 р.

Основні святкування на державному рівні проходять здебільшого у Києві, де традиційно президент України дає урочистий прийом до Дня незалежності. Також перші особи держави покладають квіти до пам’ятників видатним українцям (переважно, до пам’ятників Володимиру Великому, Богдану Хмельницькому, Михайлові Грушевському і Тарасу Шевченку) та беруть участь в молитві за Україну, що традиційно відбувається у Софії Київській за участі представників усіх конфесій, наявних в Україні.

Упродовж кількох останніх років до Дня незалежності України в столиці України Києві проводилися військові паради, а також організовувалися святкові концерти та урочистості. Щорічними атракціями до свята в столиці є міська виставка квітів в Печерському парку, чиї схили на той час завжди вкриваються барвами яскравих квітів, що в сукупності формують різні приурочені до свята зображення, та великий святковий концерт. Святкування увінчується ввечері святковим феєрверком.

Нагадаємо, до 28-ої річниці Незалежності України телеканал ZIK підготував спеціальний телемарафон, який розпочнеться 24 серпня о 8 годині ранку.

Loading...