Новини » Спорт 23 серпня, 2019, 0:33
«Зоря» у першому матчі плей-оф Ліги Європи програла в гостях «Еспаньйолу»
Луганська «Зоря» у першому матчі плей-оф Ліги Європи УЄФА програла в Барселоні місцевому «Еспаньйолу» / ua-football.com

Футболісти луганської «Зорі» наприкінці доби 22 серпня провели перший стиковий матч раунду плей-оф Ліги Європи УЄФА поточного сезону-2019/2020. На арені «Корнелья-Ель Прат» у Барселоні «Зоря», відкривши рахунок у першому таймі, по перерві пропустила тричі і в підсумку поступилася тамтешньому «Еспаньйолу» – 1:3. Матч-відповідь відбудеться у наступний четвер, 29 серпня.

Футбол. Чоловіки. Ліга Європи. Кваліфікаційний раунд плей-оф. Перший матч

«Еспаньол» (Барселона, Іспанія) – «Зоря» (Луганськ, Україна) – 3:1 (0:1)

22 серпня. Початок – 22:00. Барселона. Стадіон «Корнелья-Ель Прат».

Арбітр – Тобіас Штілер (Німеччина).

«ЕСПАНЬОЛ»: Дієго Лопес – Лопес, Мармоль, Калера, Віла (Санчес 46) – Ітурраспе (Рока 20), Гранеро, Дардер, Пуадо (Варгас 71), У – Феррейра.

«ЗОРЯ»: Шевченко – Тимчик, Абу (Бiлий 80), Чеберко, Михайличенко – Іванiсеня (Арвеладзе 90+1), Кочергін, Лєднєв, Кабаєв, Луньов (Юрченко 64) – Громов.

Голи: Феррейра 58, Лопес 78, Варгас 81 – Кочергін 38.

Нереалізований пенальті: Гранеро 76 (воротар).

Віктор Скрипник відверто здивував своїм вибором стартового складу. І якщо поява на вістрі атак Громова, в принципі, була передбачуваною, то вихід в основі Луньова став форменим одкровенням. Не встиг повноцінно відновитися Вернидуб, і його змінив Чеберко, пише ua-football.com.

Наставник іспанців, в свою чергу, виставив фактично всіх найсильніших. Стало бути, каталонці свідомо і виразно поставили на успіх в першому поєдинку...

Початок зустрічі, в цілому, виправдав загальні очікування. Іспанці відразу ж захопили перевагу, проте тотальною її назвати не можна. Так, скоріше, поодинокі пристрілки без особливої ​​небезпеки для володінь Шевченка. Для початку непогано і за допомогою невеликого рикошету пробивав У. Не той Весельчак зі старого дитячого фільму, а китайський вінгер «Еспаньола». Луганчани відповіли випадом і прострілом зліва, на який трішки не встиг Громов. Куди ближчим до успіху був Феррейра, але екс-форварда «Шахтаря» відверто підвела точність.

Ближче до середини тайму господарі трохи додали в русі. При цьому в одному з епізодів зашкутильгав Ітурраспе, і Гальєго змушений був міняти його на Року. В іншому на полі був більше штиль, ніж шторм. Господарі пасивно атакували, луганчани старанно оборонялися.

Ні про які контратакуючi вилазки «Зоря» і не думала, що не завадило ближче до кінця тайму організувати зразковий випад. Громов отримав м’яч на правому фланзі, віддав на Кабаєва, а той ефектно відкинув сферу акурат на Кочергіна. Удар Владислава з лінії штрафного у ближній кут – і це 0:1! Абсолютно всупереч будь-якій логіці! Буквально через пару-трійку хвилин шанс мав уже Кабаєв, але пробити Дієго Лопеса не зумів.

Сценарій початку другого тайму був цілком передбачуваним. «Еспаньол» відразу ж позначив атакуючий вектор. Було помітно, що іспанці спочатку просто недооцінили «Зорю», і лише після емоційного накачування від Гальєго в перерві повноцінно включилися в гру. Для початку пристрілювався Лопес. Потім після прострілу з правого флангу Чеберко ледь не зрізав м’яч у власні ворота, і ось після цього самого кутового луганчан після удару головою У врятувала лише поперечина.

Градус біля воріт Шевченко все зростав, як і рівень сумбуру в обороні луганчан. Позначалася відсутність Вернидуба. Було помітно бажання гравців «Зорі» зіграти на утримання, за що на такому рівні карають негайно. Відверто кажучи, гол назрівав. Так і вийшло. Подача Пуадо зліва, і Феррейра в упор розстрілює Шевченка – 1:1.

Скрипник відреагував як міг – заміною Луньова на Юрченка, в розрахунку на вміння останнього притримати м’яч. Втім, «Еспаньол» продовжував нагнітати. Стріляв Лопес, але сфера після рикошету полетіла на кутовий. Тут же Гальєго під оплески публіки кинув у бій Варгаса. А потім луганчан підстерегли неприємності. У потрапив в руку Михайличенка, і арбітр вказав на точку. Ось тільки удар Гранеро Шевченко в блискучому стилі відбив!

На жаль, це були лише короткочасні емоції. Через три хвилини оборона «Зорі» відверто посипалася. Спочатку не встежили за активним Лопесом, який потужним ударом увігнав м’яч точно в ближній кут – 2:1. Ще дві хвилини – і Варгас, хитнувши Тимчика, прекрасним обвідним ударом робить рахунок 3:1. І це було ще не все. Тут же Шевченко лише дивом врятував свої ворота після удару У.

Іспанці мчали вперед, і явно жадали розгрому. Луганчан же було просто шкода. Господарі робили з української обороною все що хотіли, і ще дуже пощастило, що команда Скрипника не пропустила ще парочку голів. У будь-якому випадку, в Запоріжжі луганчанам необхідно стрибнути вище голови. Та надія вмирає останньою...

2019-09-17 16:02 :53