Зіграно усі перші матчі cтадії плей-оф Ліги Європи УЄФА
uefa.com
uefa.com

Наприкінці доби 22 серпня на футбольних полях Європи відбудулися перші поєдинки заключного раунду кваліфікації – стадії плей-оф – Ліги Європи УЄФА сезону-2019/2020.

В останньому раунді кваліфікації – стадії плей-оф – буде розіграна 21 путівка в груповий раунд Ліги Європи УЄФА сезону-2019/2020. До вашої уваги огляд усіх перших матчів плей-оф, що відбулися вчора, 22 серпня.

Футбол. Чоловіки. Ліга Європи сезону-2019/2020. Кваліфікація. Раунд плей-оф, Перші матчі. 22 серпня

«Астана» (Нур, Султан, Казахстан) – БАТЕ (Борисов, Білорусь) – 3:0

Голи: Томасов 23, Логвиненко 45, Сігурйонссон 52.

У Казахстані почалася вирішальна кампанія команд щодо виходу в груповий етап євротурніру. Гра вийшла цікавою і багатою на сюрпризи. Місцева «Астана», яку очолює український фахівець Роман Григорчук, в першому матчі зробила собі хороший заділ для подолання фінального бар’єру.

БАТЕ несподівано крупно і безвольно програв господарям протистояння. Тепер відіграти три м’ячі удома борісовчанам буде неймовірно складно. Вже дуже впевнено виглядали господарі цієї першої зустрічі. Втім, нічого не може собі гарантувати «Астана». Після вильоту з Ліги чемпіонів Григорчук і його підопічні показали себе досить нестабільним колективом. Минулого стадії турніру «Астана» розписала мир зі скромною «Валлеттою» 1:1, а потім розгромила мальтійців 4:0.

«Арарат-Вірменія» (Єреван, Вірменія) – «Ф91 Дюделанж» (Люксембург) – 2:1

Голи: Ліма 22, Антонов 90+3 – Покар 68.

Одна з найбільш «не рейтингових» пар, проте – непередбачувана дуель, підтвердила свій статус. Вірменський і люксембурзький клуби все вирішуватимуть в матчі-відповіді. Поки обмін голами в Єревані і перевага в один м’яч дає трохи більше шансів на успіх «Арарату», але в Люксембурзі можна очікувати найрізноманітніших сюрпризів.

«Мальме» (Швеція) – «Бней-Ієгуда» (Тель-Авів, Ізраїль) – 3:0

Голи: Розенберг 36, Бенгтссон 40, Левицькі 47.

Кінець першого тайму і початок другого у виконанні шведів стали показовими і майже ідеальними. Неймовірний натиск створив «Мальме». Ізраїльтяни нічого не змогли протиставити господарям, зробили кілька помилок в обороні, і фактично втратили усі шанси на продовження боротьби в єврокубках.

«Лудогорец» (Разград, Болгарія) – «Марібор» (Словенія) – 0:0

Господарі провели гру з позиції сили, але одного бажання виявилося замало. Словенці гідно оборонялися і змогли зберегти свої ворота «сухими». Були моменти і у «Марібора», втім, словенці будуть намагатися вже на своєму полі вирішити задачу виходу в групу і це серйозна перевага.

«Феєнорд» (Роттердам, Нідерланди) – «Хапоель» (Беер-Шева, Ізраїль) – 3:0

Голи: Ларссон 33, Фер 56, 78.

Буквально, «на одній нозі» клуб з Роттердаму розібрався з ізраїльтянами. Все виходило у господарів зустрічі і зовсім незграбно виглядали гості, які втрачали м’яч в простих моментах і допускали дитячі помилки. Цілком заслужена перемога нідерландської команди, яка майже гарантує їм участь в Лізі Європи цієї весни. Тільки диво на Землі обітованій допоможе «Хапоелю».

«Копенгаген» (Данія) – «Рига» (Латвія) – 3:1

Голи: Фішер 18, Сотіріу 62 (пенальті), Дарами 90+3 – Камеш 41.

Досить напружене вийшло протистояння. Як і очікувалося, данці домінували, а гості намагалися стримати натиск господарів. Взяв участь в грі і українець Шарпар, але розвернутися йому не особливо дозволяли, більше В’ячеслав грав в обороні, серйозних помилок не допускав, але не допоміг здобути прийнятний результат, хоча в активі є гол на виїзді. У Латвії рижани ще поборються з «Копенгагеном». Відзначимо, що ще один український легіонер – Мирослав Славов – так і залишився в запасі.

АЕК (Афіни, Греція) – «Трабзонспор» (Трабзон, Туреччина) – 1:3

Голи: Лівая 4 – Екубан 28, 44, 70.

Нереалізований пенальті: Хосе Соса 24 («Трабзонспор»).

Матч в Афінах грався при порожніх трибунах, але АЕК почав поєдинок «по-хазяйськи»: з перших хвилин притиснув суперника до його воріт, ніби його підганяли власні вболівальники. І в підсумку забив гол – швидка комбінація закінчилася голом Лівану.

Однак після забитого м’яча натиск господарів впав, і «Трабзонспор» перехопив ініціативу в свої руки. Перший стовідсотковий шанс зрівняти рахунок втратив Хосе Соса, пробивши з пенальті в каркас в воріт, але потім аргентинець «виправився», двічі подавши кутові, після яких його команда забила два голи до перерви. Обидва рази відзначився ганський форвард Калеб Екубан. У другому таймі він забив ще один гол і «Трабзонспор» зробив вагому заявку на вихід до наступного раунд. Дмитро Чигринський ризикує вилетіти з єврокубків цього сезону, не зігравши жодного матчу через травму.

«Легія» (Варшава, Польща) – «Рейнджерс» (Глазго, Шотландія) – 0:0

«Легія» і «Рейнджерс» провели нудний перший тайм, але після перерви стали частіше загрожувати воротам один одного. Однак у Варшаві був день воротарів – і глядачі голів не побачили.

«Гент» (Бельгія) – «Рієка» (Хорватія) – 2:1

Голи: Депуатр 57, 71 – Халілович 39.

«Гент» домінував у грі всі 90 хвилин – диво-гол Халіловича за «Рієку» в першому таймі залишиться єдиним ударом хорватської команди за весь матч. «Гент» тиснув і тиснув, але все не щастило, поки на 57-й хвилині Роман Яремчук не поборовся за м’яч в штрафній суперника і викотив м’яч під удар Депуатру – 1:1. Через 14 хвилин екс-форвард «Хаддерсфілда» зробив «дубль», і «Гент» у підсумку здобув заслужену перемогу.

Ігор Пластун провів повний матч, Яремчук був замінений на 83-й хвилині (крім асиста, у нього ще й жовта картка), А Безус з’явився на полі в другому тайму, зігравши 27 хвилин.

«Страсбург» (Франція) – «Айнтрахт» (Франкфурт, Німеччина) – 1:0

Гол: Зохі 33.

Виїзна поразка 0:1 – неприємний рахунок для «Айнтрахта», але півфіналіст Ліги Європи сезону-18/19 в минулому розіграші відігравав і не такі відставання. Перший тайм краще провів «Страсбург» і закономірно забив гол, після перерви більше моментів вже створив німецький клуб, але голів не забивав.

АЗ-67 (Алкмаар, Нідерланди) – «Антверпен» (Бельгія) – 1:1

Голи: Боаду 82 – Батубінсіка 38.

Екс-форвард київського «Динамо» Дьємерсі Мбокані в першому таймі скинув головою м’яч під удар Батубінсіка, але «Антверпену» не вдалося зберегти перевагу. За АЗ-67 відзначився 18-річний Боаду.

ФКСБ (колишня назва – «Стяуа», Бухарест, Румунія) – «Віторія» (Гімарайнш, Португалія) – 0:0

Українець Валерій Бондаренко провів на полі усі 90 хвилин у складі «Віторії».

ПСВ (Ейндховен, Нідерланди) – «Аполлон» (Лімасол, Кіпр) – 3:0

Голи: Іхаттарен 47, Гакпо 56, Думфріс 61.

Гра пройшла за переваги господарів, але матеріалізувати її в голи гравцям ПСВ вдалося тільки по перерві.

«Лінфілд» (Белфаст, Північна Ірландія) – «Карабах» (Агдам, Азербайджан) – 3:2

Голи: Стеффорд 40, Левері 45+1, 75 – Рхеррас 15, Гуйє 90+3 (пенальті).

Північно-ірландський чемпіон добився перемоги в домашньому матчі завдяки істинно британській зброї – ефективному використанню стандартів. При цьому «Лінфілд» по-справжньому здивував, впоравшись з чемпіоном Азербайджану «Карабахом».

«Селтік» (Глазго, Шотландія) – АІК (Стокгольм, Швеція) – 2:0

Голи: Форрест 48, Едуар 73.

Чинний чемпіон Шотландії «Селтік», як і «Лінфілд» виграв на своєму полі так само завдяки істинно британській зброї – ефективному використанню стандартів. Втім, перемогу «Селтіка» над АІКом можна було передбачити, хоча забити шотландцям вийшло тільки по перерві.

«Брага» (Португалія) – «Спартак» (Москва, Росія) – 1:0

Гол: Рікарду Орта 74.

Гості були б задоволені і нічиєю на виїзді, тому гра проходила в невисокому темпі. Однак з середини другого тайму «Брага» прискорилася, а у гравців «Спартака» сил більше не залишилося – результатом чого і став єдиний гол, який забив Рікарду Орта. Справедливий підсумок матч.

«Торіно» (Турин, Італія) – «Вулверхемптон» Англія – 2:3

Голи: Де Сільвестрі 61, Белотті 89 (пенальті) – Бремер 43 (автогол), Жота 59, Хіменес 72.

Найбільш очікуваний матч дня дійсно вийшов видовищним і цікавим, і рахунок в кінці міг бути і 3:3, якби Руї Патрісіу не потягнув божевільний дальній удар Белотті. «Торіно» в минулому сезоні славився своєю хорошою обороною, але в цій грі допускав грубі помилки у своїх воріт, які можуть коштувати «бикам» виходу в груповий раунд Ліги Європи.

«Слован» (Братислава, Словаччина) – ПАОК (Салоніки, Греція) – 1:0

Гол: Абена 90+5.

Важка боротьба упродовж двох таймів завершилася тим, що господарі таки вирвали мінімальну перемогу аж на п’ятій компенсованій хвилині другої половини зустрічі. Але греки вдома матимуть непогані шанси пробитися у груповий етап.

«Партизан» (Белград, Сербія) – «Мольде» (Норвегія) – 2:1

Голи: Сума 45+1, Тошич 84 – Боллі 44.

Не менш напруженим видався поєдинок і в столиці Сербії, де господарі зуміли вирвати вольову перемогу з мінімальним рахунком. Втім, норвежці за тиждень цілком можуть виправити ситуацію на свою користь.

«Еспаньол» (Барселона, Іспанія) – «Зоря» (Луганськ, Україна) – 3:1

Голи: Феррейра 58, Лопес 79, Варгас 81 – Кочергін 38.

Нереалізований пенальті: Гранеро 76(«Еспаньол»).

З детальним звітом поєдинку у Барселоні ви можете ознайомитися за цим посиланням.

Додамо, що поєдинки у відповідь раунду плей-оф пройдуть у наступний четвер, 29 серпня.

Переможці протистоянь заключної стадії кваліфікації за сумою двох матчів стануть учасниками групового турніру Ліги Європи. Жеребкування відбудеться рівно за тиждень – у п’ятницю, 30 серпня, в Монако.

Нагадаємо, в основній сітці Ліги Європи УЄФА виступлять срібний і бронзовий призери чемпіонату України – київське «Динамо» і ФК «Олександрія» відповідно.

2019-09-17 15:19 :20