live

Вакарчук запропонував Зеленському ініціювати зміни до Конституції

Святослав Вакарчук. Фото EPA-EFE

Голова партії «Голос» Святослав Вакарчук звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням внести зміни до Конституції для реалізації законопроєкту з парламентської реформи та процесу зняття недоторканності з народних депутатів Верховної Ради.

Про це він заявив під час брифінгу партії «Голос», передає пресслужба політсили.

«Під час виборчої кампанії ми обіцяли своїм виборцям почати роботу в Парламенті саме з цієї ініціативи і на сьогодні партією «Голос» підготовлено проект Закону України, який не лише скасовує депутатську недоторканність, а й розпочинає парламентську реформу, яка вже давно стала нагальною», - зазначив Вакарчук.

За його словами, мова йде насамперед про зняття депутатської недоторканності, зменшення кількості народних депутатів, запровадження покарання за відсутність у парламенті без поважних причин, ліквідацію кнопкодавства та обмеження депутатства двома каденціями.

Утім, такі ініціативи потребують внесення змін до Конституції.

Як зазначає новообраний нардеп, ці ініціативи підтримувались і партією чинного президента України. Відповідно, логічним було б оперативне внесення такого законопроєкту Володимиром Зеленським.

Водночас, за словами Вакарчука, якщо Зеленський не подасть такого законопроєкту, партія «Голос» розпочне збір підписів під своїм варіантом парламентської реформи.

Раніше повідомлялося, що перший законопроект, який запропонує політична партія «Голос» у разі перемоги на позачергових парламентських виборах, стосуватиметься деолігархізації.

Loading...