У нас дуже «модні» політичні репресії, – Яворівський про скасування недоторканності і захист нардепів

ZIK

В Україні дуже «популярні» політичні репресії, тому політична діяльність народних депутатів має бути захищена, а ось за злочини вони мають відповідати за всією повнотою закону.

Про це в ефірі програми «Треба поговорити» на телеканалі ZIK заявив народний депутат попередніх скликань Володимир Яворівський.

Відповідаючи на запитання ведучої щодо ставлення до скасування недоторканності, Володимир Яворівський зауважив, що це питання дуже довго дебатується і хочеться, щоб воно, врешті, було закрите.

«Моя позиція у цьому однозначна – безперечно, що потрібно скасувати таку феодальну недоторканність, яку мають українські депутати», – сказав Володимир Яворівський.

Екснардеп зауважив, що недоторканність за роки роботи у парламенті йому не знадобилася. Водночас, додав він, багато людей ішли до ВРУ саме за «феодальною» недоторканністю.

Володимир Яворівський звернув увагу майбутніх парламентарів на ще одну проблему: «Ми живемо у країні, в якій дуже модні або популярні політичні репресії. Через те треба дуже чітко, за будь-які карні злочини, за бізнес, за будь-що – депутат має відповідати за всією повнотою закону, але його політична діяльність, його виступи у Верховній Раді саме мають бути захищені. Ми повинні це зробити, бо інакше, якщо влада захоче переслідувати депутата, який, скажімо, гостро її критикує, це буде дуже ненормально».

Як повідомляли, передбачається, що в перший день сесії, 29 серпня, буде не тільки обрано президію Верховної Ради і склад нового Кабінету Міністрів, але і проголосований законопроект номер 7203 – про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України).

Loading...