Новини » Політика 23 серпня, 2019, 21:57
СКУ закликав лідерів «Великої сімки» притягнути РФ до відповідальності за війну проти України

Світовий Конґрес Українців (СКУ) закликає лідерів країн «Великої сімки» та представників Європейського Союзу під час зустрічі на цих вихідних у Франції ще раз підтвердити своє зобов’язання підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України, яка захищає себе від російської військової та політичної агресії.

Про це повідомляє СКУ на своєму сайті.

«Будь-яка дискусія про запрошення Росії взяти участь у засіданнях «Великої сімки» буде підривати цілісність міжнародного правопорядку, який Росія продовжує безкарно порушувати, – заявив Президент СКУ Павло Ґрод. – Велика сімка та ЄС повинні ще більше посилити тиск на Росію за допомогою економічних і політичних санкцій проти Російської Федерації та осіб, відповідальних за напад на Україну та незаконне ув’язнення понад 100 українських політичних в’язнів та 24 захоплених моряків».

СКУ нагадує лідерам Великої сімки про їхню спільну заяву в березні 2014 р., в якій вони засудили Росію за порушення міжнародного права, що має «серйозні наслідки за правовий порядок, який захищає єдність і суверенітет усіх держав». Росія не доклала жодних зусиль, щоб зупинити війну проти України від часу її виключення з «Великої вісімки».

СКУ глибоко стурбований недавніми заявами Президента Франції Еммануеля Макрона та Президента США Дональда Трампа, які висловили підтримку щодо відновлення членства Російської Федерації у «Великій сімці».

«Оскільки Україна готується відзначити свою 28-ту річницю незалежності, одночасно захищаючи свої кордони від військової агресії Російської Федерації, СКУ закликає міжнародне співтовариство притягнути Росію до відповідальності за її злочини проти українського народу, – заявив Президент СКУ Павло Ґрод. – Ми нагадуємо Президентам Дональду Трампу та Еммануелю Макрону, що Росію виключили з тодішньої «Великої вісімки» саме за її дії в Україні, що суперечили міжнародному праву та зобов’язанням. Росія продовжує постійно порушувати кордони України та основні людські права українського народу.

Президент Дональд Трамп виступив з подібними коментарями, перевіряючи клімат щодо відновлення членства Росії у Великій сімці напередодні саміту 2018 р., який відбувся в Канаді, проте лідери Німеччини, Канади, Великобританії та Франції відхилили цю ідею та підтвердили свою прихильність до України.

«Війна на Сході України триває, і жертви продовжують зростати. Війна призвела до загибелі 15,000 осіб, переміщення 1,6 мільйона осіб і негативно вплинула на життя понад 4,4 мільйона жителів Донбасу. Людські права жителів Криму продовжують порушувати російські окупанти. Понад 100 українців та кримських татар залишаються незаконно ув’язненими російською владою», – йдеться у повідомленні СКУ.

Нагадаємо, посольство України в США висловило занепокоєння щодо намірів Дональда Трампа повернути Росію у «Велику вісімку».

Президент України Володимир Зеленський розповів, за яких умов можливе повернення Росії до «Великої вісімки». Він пояснив, що повернення окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення понад 100 політичних в’язнів і українських моряків буде «справжнім серйозним сигналом світові про те, що Росія готова знову зайняти своє місце у порядку денному високої дипломатії».

Сьогодні, 23 серпня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з керівництвом Світового конгресу українців.Глава держави подякував Конгресу за діяльність, спрямовану на захист суверенітету й територіальної цілісності України.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 14:49 :37