Новини » Політика 23 серпня, 2019, 10:46
Сергій Лямець пояснив, чому Зеленський не наважився підписати закон про імпічмент
ZIK
ZIK

Володимир Зеленський проігнорував підписання закону про імпічмент, бо це, в певному сенсі, означало б підписувати собі вирок. Тоді б депутати Ради попереднього скликання почали процедуру імпічменту і отримали б політичний козир.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив журналіст Сергій Лямець.

Ведуча поцікавилася, чому Офіс Президента ігнорує підписання закону про імпічмент. У відповідь він сказав, що в ОП ігнорують цей закон, бо його готувала не Верховна Рада Володимира Зеленського, а депутати, які були вороже налаштовані до нього.

«Підписувати ці закони – це, в якомусь сенсі, означає підписувати собі вирок. Тобто я впевнений, що вони не встигли б завершити процедуру імпічменту. Але що депутати попереднього скликання розпочали б її, то я в цьому дуже впевнений», - вважає пан Лямець.

Тоді, на переконання журналіста, вони б отримали політичний козир, яким би розмахували наступні 5 років і збирали б на цьому політичні дивіденди.

Також ведуча зауважила, що там ще камінь спотикання не в самому законі, а в процедурі приведення до імпічменту, бо не вистачає спеціальних слідчих комісій. У відповідь він зазначив, що депутати намагалися владнати саме цей пункт, щоб імпічмент став можливим.

«Діюче законодавство не дозволяє реалізувати імпічмент на практиці. Але, я гадаю, що Зеленський поступив тверезо у цьому сенсі. Інша справа, щоб він виніс у Раду новий закон про імпічмент і щоб він реалізував процедуру у свій спосіб. Тоді це буде справедливо і показуватиме, що Президент не ухиляється від політичної відповідальності», - переконаний пан Лямець.

Журналіст уточнив, що свій спосіб - це означає, створення своєї робочої групи, до якої можуть увійти представники інших політсил і заново прийняти закон про імпічмент.

«Я гадаю, що вони будуть діяти саме так, незважаючи на те, що Президент має підписати ці законопроєкти, які прийняла Верховна Рада», - констатував Сергій Лямець.

Нагадаємо, що раніше Президент Володимир Зеленський заявив, що законопроєкт про імпічмент буде одним із перших, внесених до нової Верховної Ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 20:02 :45