Новини » Світ 23 серпня, 2019, 14:05
Росія запустила першу в світі плавучу атомну станцію через Арктику
ZIK
ZIK

Російська Федерація запустила новаторську плавучу атомну електростанцію «Академік Ломоновов», яка долатиме 5 тис. км від арктичного порту Мурманськ до Чукотки на Далекому Сході.

Про це повідомляє ВВС.

Згідно з повідомленням, російська атомна компанія "Росенергоатом" вважає, що мобільність «Академіка Ломоносова» дозволить збільшити поставки електроенергії у віддалені райони.

Однією з цілей проекту є забезпечення електроенергією Чаун-Білібінського гірничорудного комплексу на Чукотці, що включає золотодобувні підприємства.

Зазначається, що Greenpeace розглядає цей проект як ризиковий у суворих природних умовах.

Критики, включно з Greenpeace, вказують на попередні російські та радянські ядерні аварії та попереджають, що місія "Академіка Ломоносова" підвищує ризик забруднення Арктики - віддаленого, малонаселеного регіону, де немає великих очисних споруд.

Нагадаємо, 10 серпня внаслідок події на військовому полігоні в Архангельській області під час випробування рідинної реактивної рухової установки загинули п’ять співробітників «Росатом», ще троє отримали травми і опіки різного ступеня тяжкості.

Раніше повідомлялося, що новий безпечний конфайнмент над четвертим реактором Чорнобильської АЕС вартістю 1,5 мільярда євро введено в експлуатацію. Об'єктом можна буде користуватися щонайменше впродовж 100 років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 21:20 :20