Новини » Суспільство 23 серпня, 2019, 18:45
Рева: Найбільша хвиля міграції українців була на початку 90-х років
Міністр соціальної політики Андрій Рева
Міністр соціальної політики Андрій Рева

За словами міністр соціальної політики Андрія Реви, за період незалежної України найбільша хвиля міграції українців сталася на початку 90-х років.

Про це міністр заявив підсумкової пресконференції, передає Укрінформ

«Найбільша хвиля міграції була на початку 90-х років. Після розпаду Радянського Союзу величезна кількість людей — до семи мільйонів, на постійній основі працювали за кордоном. Ця перша хвиля міграції була дійсно достатньо велика, але починаючи з нульових років, тобто після 2000 року, по мірі того, що ситуація в Україні почала покращуватися, люди почали повертатися», - зазначив керівник відомства. 

Окрім цього, Рева проінформував, що друга хвиля міграції, яка припала на 2015-2017 роки,  пов’язана із агресією Російської Федерації, окупацією частини території України, втратою 25% промислового потенціалу України, зниженням рівня соціального захисту українців. 

Щодо поточної ситуації із міграційними процесами, то міністр прокоментував її так: «Що сьогодні відбувається. Якщо подивитеся на такий показник, як сума переказів коштів з-за кордону, яка здійснюється по відповідним платіжним система, то вже у 2019 році сума росте, але не значно. Вона росте еквівалентно заробітній платі працівників, які працюють за кордоном. Ми можемо сказати, що тенденція, що люди масово виїжджають, як це було раніше, вже не зовсім так». 

Також Рева проінформував, що за даними Державної міграційної служби та Державної прикордонної служби, за кордоном на постійній основі працює 3 млн 200 тис. українців. Він наголосив, що цифри у 7-9 млн, що їх часто озвучують, не є актуальними. 

Нагадаємо, Україна потрапила у п’ятірку держав, які є найбільшим джерелом висококваліфікованої робочої сили в Німеччині. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 15:15 :01