Новини » Економіка 23 серпня, 2019, 18:25
Під час опалювального сезону можуть виникнути проблеми з електрикою, – Марунич про нестачу вугілля
Експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич. Фото: radiosvoboda.org
Експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич. Фото: radiosvoboda.org

Якщо не забезпечити стабільність підвезення вугілля під час опалювального періоду, то виникнуть проблеми з електрикою.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич.

Експерт, коментуючи заяву представника Президента у КМУ Андрія Геруса щодо ймовірності зниження тарифів на електроенергію для непобутових споживачів на 20%, нагадав, що в Україні з 1 липня набув чинності ринок електроенергії.

«Усе, що відбувається зараз навколо ціни – це вже певні маніпуляції. Якщо підходити до цього серйозно, по-ринковому, то не мали б державні службовці, зокрема, пан Герус, втручатися у механізми вільного ціноутворення на ринку. Інша справа, що із об’єктивних та суб’єктивних причин тариф, дійсно, зріс від 8 до 20% для промислових підприємств. І оскільки там є зацікавлені суб’єкти це великі споживачі електричної енергії, фінансово-промислові групи, які лобіювали свої інтереси і продовжують лобіювати в оточенні Зеленського. Вони якраз ініціювали перегляд тарифу», – сказав Дмитро Марунич.

Експерт зауважив, що у цьому питанні є плюси та мінуси. З його слів, якщо тариф на електрику буде змінюватися, то хтось за це буде змушений сплачувати.

Відповідаючи на запитання ведучих щодо підготовки до опалювального сезону, Дмитро Марунич звернув увагу на особливість, якої не було у минулі роки.

«Це занизький рівень вугілля на складах теплоелектростанцій, за офіційною статистикою Міністерства енергетики, -46%. І якщо цю динаміку не зруйнувати, не зламати і не забезпечити стабільність підвезення вугілля під час опалювального періоду, то, однозначно, будуть проблеми з електрикою», – застеріг Дмитро Марунич.

Як повідомляли, представник Президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус заявляв, що тарифи на електроенергію для непобутових споживачів можуть знизити майже на 20%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 15:59 :22