Новини » Політика 23 серпня, 2019, 19:20
Найефективніше працювала ВР першого скликання, – екснардеп Костенко назвав причину
Народний депутат України кількох скликань Юрій Костенко. Фото: file.liga.net
Народний депутат України кількох скликань Юрій Костенко. Фото: file.liga.net

Серед усіх скликань Верховної Ради найбільш ефективно працював парламент першого скликання, а потім ВРУ почала відчувати на собі інтерес великого капіталу, який стрімко формувався в Україні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив народний депутат України ІІ, ІІІ та IV скликань Юрій Костенко.

Відповідаючи на запитання, наскільки ефективною може бути робота представників партії «Слуга народу» у Верховній Раді IX скликання, Юрій Костенко зауважив, що із досвіду роботи ВРУ найбільш фахово працювали у парламенті першого скликання у 1990-1994 рр.

«Чому? Тому що там був досить жорсткий відбір на мажоритарних округах – тоді була мажоритарна система. А по-друге, ті, хто пройшов у парламент, здебільшого були державниками. Одні, правда, стояли на комуністичних засадах державності в вони мали комуністичну більшість у ВРУ І скликання. І Ми, представники демократичної опозиції, які прийшли у Верховну Раду із державними інтересами і державницькою позицією. Тоді у комітетах, дійсно, відбувалося напрацювання законопроектів, і ця робота була надзвичайно фаховою. І навіть ті, хто не мав цього фаху, вчилися», – зазначив Юрій Костенко.

А ось Верховна Рада наступних скликань, зауважив екснардеп, уже почали відчувати на собі інтерес великого капіталу, який почав стрімко формуватися в Україні.

«І вже було не до державницької роботи у комітетах, а вже здебільшого робота зводилася до лобіювання інтересів великого капіталу», – зазначив Юрій Костенко.

Він заявив, що великих сподівань щодо ВР нового скликання не може бути, бо партія «Слуга народу» є «проектом великого капіталу». Юрій Костенко додав, що політсила матиме свій уряд. А саме на КМУ зараз лягає відповідальність за підготовку законопроектів.

«Комітет, фактично, буде лише займатися схваленням того, що розробив уряд», – додав екснардеп.

Як повідомляли, 23 серпня представник Президента України у ВРУ Руслан Стефанчук пояснив поділ квот для фракцій щодо керівного складу комітетів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 20:14 :07