Новини » Суспільство 23 серпня, 2019, 22:25
Міністр Рева про зовнішні впливи: Щоби бути незалежними, маємо вчитися жити на те, що у нас є
ZIK
ZIK

Якщо країна живе не за своїми внутрішніми можливостями і звертається до інших країн за міжнародною допомогою, то складно потім уникнути зворотного зв’язку у вигляді впливу на внутрішню і зовнішню політику.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Урядовець, відповідаючи на запитання ведучої Наташі Влащенко щодо зовнішніх впливів та чи можна вважати незалежною Україну, де пенсія становить 60 доларів, зробив екскурс в історію. Міністр нагадав, що у 1994-1995 роках ядерний потенціал було ліквідовано, натомість було підписано меморандум із низкою потужних країн. На його думку, це був перший серйозний вплив на політику України, притім, це було зроблено абсолютно публічно.

«З того часу, коли ми говоримо про Україну і вплив на нас з боку інших країн, то для того, щоб бути незалежними, ми повинні навчитися жити на те, що у нас є. Якщо ми кожного разу живемо трошечки не за своїми внутрішніми можливостями і коли ми звертаємося до інших країн за міжнародною допомогою, то складно потім уникнути зворотного зв’язку у вигляді впливу того, хто нам дає певні преференції, на внутрішню і зовнішню політику України», – наголосив Андрій Рева.

Спецгість ток-шоу продовжив: «Не можна вважати незалежною Україну, якщо пенсія у нас становить ту величину, про яку ви сказали. І потрібно робити все для того, щоб базові соціальні показники у нас зростали. Але, знову ж таки, не за рахунок зовнішніх запозичень, не за рахунок друкування грошей, а за рахунок виключно економічного зростання, «детінізації» економіки та «декриміналізації».

Відповідаючи на запитання ведучої, на що йшли кошти від західних партнерів – розвиток, проїдання чи корупцію, – Андрій Рева сказав, що упевнено може констатувати, що вони не були скеровані на розвиток.

Як повідомляли, віцепрем'єр-міністр України Павло Розенко вважає, що розмір мінімальної пенсії в 2020 році можна встановлювати на рівні 1700-1750 грн. А мінімальний розмір заробітної плати може бути не менше 6,5 тис. грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 15:04 :06