Кримінальна відповідальність, втрата мандату та «Рада 4»: Стефанчук розповів, як будуть боротись із кнопкодавством

Руслан Стефанчук, фото: «РБК-Україна»

Представник президента у Верховній Раді і новообраний народний депутат Руслан Стефанчук анонсував створення системи голосування народних депутатів «Рада 4», а також кримінальну відповідальність та втрату мандату за кнопкодавство.

Відповідну заяву він зробив під час спілкування з журналістами, яке транслював телеканал ZIK.

За словами політика, система «Рада 3» вичерпала свій технічний ресурс ще у 2008 році. За цей час збігли гарантії щодо технічного забезпечення.

«Тому, безперечно одне з перших питань, яке ми будемо вирішувати у новій Верховній Раді – це питання ідентифікації голосування. Але це не питання сенсорної кнопки. В першу чергу ми будемо вирішувати питання запровадження «Рада-4», але ви розумієте, що для цього треба поставити технічне завдання. Друге - виписати ці речі в регламенті Верховної Ради. Для того, аби ми мали технічне вирішення і юридичну процедуру запровадження цих питань. Тому обов’язково ми це включимо в найближчий період», - зазначив Стефанчук.

У той же час, нардеп заявив, що поки нова система не буде створена, його політсила запровадить кримінальну відповідальність за кнопкодавство.

«Для нас дуже важливо, щоб ті роботи, які сьогодні проводяться у Верховній Раді жодним чином не вплинули на збої в голосуванні. Тому ми готові поки використовувати «Раду-3» як вона є без усіляких новацій. А для того, аби мати запобіжники, які поки не вирішені технічно, одним із перших законопроєктів буде внесено про кримінальну відповідальність за кнопкодавство та прогули  та внесення змін до Конституції, що це підстава для втрати мандату», - додав нардеп.

 

Loading...