Новини » Події 23 серпня, 2019, 17:18
Князєв: Правоохоронці конфіскували 7 тонн незаконно видобутого бурштину
ZIK
ZIK

Голова Національної поліції Сергій Князєв заявив, що за фактом незаконного видобутку бурштину розпочато майже 300 проваджень, вилучено близько 7 тонн каміння.

Про це він зазначив під час колегії Міністерства внутрішніх справ, передає пресслужба МВС. 

«За фактом незаконного видобутку бурштину  поліцією розпочато майже 300 проваджень. Понад 260 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності. Вилучено близько 7 тон каміння, вартість якого  на чорному ринку коливається від 30 млн. доларів», ‑ сказав голова Нацполіції. 

Також Князєв наголосив, що важливою складовою вирішення проблеми з бурштином може стати визнання бурштинових регіонів північних областей України районами програми економічного розвитку. 

«Унормування цього питання позитивно вплине і на покращення криміногенної ситуації. Закладе основи розвитку не лише бурштинової, але й інших галузей, сприятиме залученню додаткових інвестицій. Держава почне отримувати прибуток.

При цьому буде забезпечено ефективний контроль за станом рекультивації земель що дозволить уникнути екологічних наслідків», ‑ повідомив головний поліцейський України.

Таку позицію підтримав і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. На його думку, врегулювання в законодавчій площині дозволить чітко визначити умови легалізації бурштинового бізнесу, регламентує та спростить дозвільні процедури, посилить кримінальну відповідальність за незаконне видобування мінералів. 

Нагадаємо, прикордонники затримали громадян Китаю, які хотіли вивезти з території України понад 50 кг бурштину у подушках. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 17:39 :29