ГПУ розгляне можливість закриття справи Замани

Володимир Замана. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Суд зобов’язав Генеральну прокуратуру розглянути питання про закриття кримінального провадження щодо колишнього начальника Генерального штабу Володимира Замани, підозрюваного у держзраді, через закінчення строків розслідування.

Про це йдеться в матеріалах суду, передають Українські Новини.

Зазначено, що у липні захист Замани звернулася в суд з вимогою зобов’язати прокуратуру розглянути клопотання про закриття кримінального провадження у зв’язку із закінченням строків досудового розслідування.

Прокурор в судовому засіданні заперечив по скарзі, вказавши, що зараз йде стадія відкриття матеріалів кримінального провадження, а отже відсутні підстави для вчинення будь-яких процесуальних дій в рамках даного кримінального провадження.

Слідчий суддя визнав необґрунтованими ці аргументи сторони обвинувачення, оскільки кримінальним процесуальним законодавством визначено, що формами закінчення досудового розслідування є закриття кримінального провадження; звернення до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності; звернення до суду з обвинувальним актом.

З огляду на це, на початку серпня суд зобов’язав Генпрокуратуру розглянути клопотання адвокатів Замани.

Нагадаємо, начальника Генштабу ЗСУ у 2012-2014 роках Володимира Заману звинувачують у державній зраді. Внаслідок його протиправних рішень, у 2013 році було скорочено майже 14 тисяч військовослужбовців та розформовано понад 70 військових частин і з’єднань. Окрім того, у січні-лютому 2014 року Замана отримував дані розвідки про підготовку вторгнення РФ, однак не вжив відповідних заходів.

Loading...