Затоплення шахти «Гірська» на Донбасі загрожує екологічною катастрофою, – Волинець

Шахта "Гірська"

На шахті «Гірська» держпідприємства «Первомайськвугілля» (Луганська область) внаслідок виходу з ладу насоса було затоплено розріз конвеєрного ходка на горизонті 1000 метрів.

Про це повідомив голова тамтешньої первинної профспілкової організації НПГУ Віктор Видиш, –передає Конфедерація вільних проспілок України.

За його словами, через борги за раніше спожиту електроенергію копальня і так працювала у режимі життєзабезпечення, а тепер додалася ще й поломка насосу.

«Якщо не буде вжито заходів, то копальню буде затоплено, а оскільки «Гірська» є містоутворюючим підприємством, то зупиниться життя не лише шахти, але й усього міста», – розповів Віктор Видиш.

На надзвичайну подію відреагував очільник Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. За його словами, якщо справа дійде до затоплення, то це призведе до непередбачуваних наслідків. «Маємо усвідомлювати, що затоплення «Гірської» загрожує екологічною катастрофою, адже підземні води неодмінно потраплять до Сіверського Донця, який протікає неподалік. А тоді про це дізнається увесь світ. Ось до чого може призвести нехлюйство і безгосподарність керівництва вуглепрому», – підсумував профспілковий лідер.

Минулого місяця сталося затоплення на горизонті 840 метрів на шахті «Новодружеська» ПАТ «Лисичанськвугілля».

Нагадаємо, у червні повідомляли, що на шахтах Попаснянського району Луганщини 15 діб було відсутнє постачання електрики, вода звідти практично не відкачувалася. Тож усі сульфати потрапляли у Сіверський Донець, а звідти – в Азовське море. Це загрожує катастрофою більшого масштабу, ніж Чорнобиль.

Loading...