Україна поінформувала усі ключові столиці світу, що підстав для повернення Росії у G8 немає, - МЗС

Катерина Зеленко

Україна поінформувала усі ключові столиці світу, що підстав для повернення Росії у «Велику вісімку» немає.

Про це повідомила речниця МЗС Катерина Зеленко в коментарі УНІАН.

«Знаючи, що тема України буде важливою темою порядку денного саміту "Групи семи" у французькому місті Біарріц, ми на всіх рівнях працювали у ключових столицях світу, інформуючи партнерів про відсутність будь-яких зрушень у позиції Росії щодо припинення агресії проти України", - наголосила Зеленко.

Також вона додала, що Росію було виключено з "Великої вісімки" саме через початок агресії проти України та окупацію українських територій.

Зеленко каже, що вже видна перша реакція партнерів. Повернення Росії до лав "Великої вісімки" є можливим лише за умов відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів. На цьому наголосив президент України і таку позицію підтримують міжнародні партнери України.

«Наразі ми не бачимо жодних ознак того, що Росія готова до будь-яких дій у цьому напрямку. Лише за останніх кілька тижнів Україна внаслідок ворожих обстрілів втратила 8 військовослужбовців, Крим залишається окупованим, понад 100 українців незаконно утримуються Росією як політичні в’язні, а паспортна агресія на Донбасі триває», - зауважила речниця МЗС.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном стосовно можливості повернення РФ в G8.

Loading...