У Празі облили фарбою пам’ятник радянському маршалу Конєву

ZIK

У чеській столиці вандали облили червоною фарбою пам’ятник маршалу СРСР Івану Конєву.

Про це повідомляє Denik N

Згідно з повідомленням, невідомі облили постамент пам’ятника радянському військовому діячеві, а біля підніжжя написали білою фарбою: «Ні кривавому маршалу, ми не забудемо» і дата 1968. 

«Ми отримали повідомлення про пошкодження пам'ятника після 9.00. Правоохоронці обстежать відбитки ніг і вивчать записи з камер спостереження, щоб знайти виконавців», - зазначив речник празької поліції Як Данек. 

Вандалам загрожує позбавлення волі терміном на один рік. 

Водночас слід зауважити, що це не перший випадок, коли пам’ятник став мішенню вандалів, зокрема це  відбулося у листопаді 2017 року та в річницю закінчення Другої світової війни у травні 2018 року. 

Маршал Іван Конєв був командувачем військ, які в 1945 році звільнили більшу частину Чехословаччини, але згодом став символом радянського правління на країнами Центральної Європи. Він також брав участь в жорстокому придушенні угорського повстання у 1956 році. 

Нагадаємо, раніше у Празі зі Староміської ратуші вирішили забрати меморіальну дошку, присвячену Червоній армії.  Це викликало бурхливу реакцію зі сторони Посольства Росії в Чехії. 

 

Loading...