Новини » Економіка 22 серпня, 2019, 23:29
У Міноборони запропонували закупити метал у фінів, щоб таки запустити виробництво БТР-4

Проблему складання корпусів БТР-4 для потреб Збройних сил України через розбіжність стандартизації броні можна вирішити закупівлею бронесталі у фінського виробника.

Так вважають у Міністерстві оборони України, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як розповів заступник начальника Управління військових представництв Міністерства оборони Дмитро Колесник, на сьогодні за контрактом на складання 45 БТР-4 ще не складено жодного корпусу бронемашини.

За його словами, комісії встановили, що із 40 листів бронесталі ідентифікуються лише 30. «Лише 30 марковані належним чином. А на деяких листах є подвійне маркування, деякі листи зовсім не ідентифікуються», – сказав представник Міноборони.

Колесник наголосив: «Вихід із нинішньої ситуації є, він лежить на поверхні. По-перше, потрібно закупити дійсно нормальний метал у виробника».

При цьому він звернув увагу на те, що, як правило, виробники бронетехніки намагаються закуповувати метал однієї плавки, а в цьому випадку в 40 листах міститься 16 різних видів плавки.

«Я не кажу, що це не фінська сталь, не виробництво... Просто необхідно знайти вихід з цієї конфліктної ситуації. І спершу необхідно закупити дійсно метал – броньовану сталь компанії Miilux», – підсумував заступник начальника Управління військових представництв Міноборони.

Як раніше повідомляли в Укроборонпромі,  Міноборони припинило фінансування виробництва БТР-4 через нездатність приватної компанії ТОВ «Лозівський ковальсько-механічний завод», яка є монополістом у виготовленні корпусів зі сталі марки «71», виробляти необхідну кількість корпусів.

Вказується, що 85-те військове представництво Міноборони заблокувало можливість виробляти корпуси БТР-4 із бронесталі виробництва Євросоюзу на потужностях ХКБМ та інших підприємств Концерну.

Таким чином були штучно створені всі передумови для унеможливлення виконання ДП «Харківським конструкторський бюро з машинобудування ім. О. Морозова» державного оборонного замовлення з виготовлення БТР-4 для українського війська.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 16:13 :56