Новини » Суспільство 22 серпня, 2019, 15:03
Третина ВІЛ-інфікованих українців не знають про свій статус,– Розенко
ZIK
ZIK

В Україні майже третина людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), не знають про свій ВІЛ-позитивний статус.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко під час засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, передає кореспондент УНІАН.

«За останні п'ять років Україна досягла суттєвого прогресу на шляху прискорення та подолання СНІДу, насамперед щодо збільшення кількості людей, які отримують АРТ (антиретровірусну терапію). 70% тих, хто знають свій ВІЛ-статус та перебувають під наглядом. На сьогоднішній день майже 123 тисяч наших співгромадян отримують таке лікування», – сказав він.

За словами віце-прем'єра, успіхом є і високий рівень ефективності лікування.

«Та найбільшою проблемою, як і раніше, залишається повільний процес щодо виявлення та залучення ВІЛ-позитивних осіб до системи медичної допомоги. Майже третина ЛЖВ не знають свій статус, а це, за нашою оцінкою, близько 70 тисяч людей», – заявив Розенко.

Нагадаємо, Уляна Супрун заявила, що з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей на планеті. ВІЛ-інфікованих українців налічується близько 244 тисячі, а знають про свій статус лише половина оціночної кількості людей, які живуть з ВІЛ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 18:34 :24