Справа "Роттердам+": суд зняв арешт з комп’ютерів з доказами на 19 млрд грн

Київський апеляційний суд скасував арешт комп’ютерів, на яких були знайдені докази щодо фігурантів схеми «Роттердам+».

Про це повідомляє Центр протидії корупції

«Скасувавши арешт, суд фактично забрав у НАБУ речовий доках. Бо на практиці фігуранти справи, повернувши собі комп’ютери, зможуть іх почистити та знищити невигідну їм інформацію. Натомість, коли справу скерують до суду для розгляду по суті, постане питання дослідження автентичних носіїв інформації, але їх вже швидше за все не буде», – зазначив юрист ЦПК Андрій Савін. 

У повідомленні сказано, що під час розслідування справи «Роттердам+» детективи НАБУ ще у 2017 році провели обшуки в Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, де вилучили 5 комп’ютерів. 

На цих комп’ютерах знайшли листування між фігурантами схеми «Роттердам+». Задля збереження цих речових доказів, за клопотанням НАБУ, Солом‘янський суд Києва наклав на них арешт. 

Тоді прокурор САП Віталій Пономаренко заявив у суді, що у листах ішлося про те, що фігуранти справи планували включити до формули "Роттердам +" витрати, яких і не планувалося здійснювати, щоб збільшити ціну на електроенергію. 

Як пізніше зазначила УНН прессекретар Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк, вказана інформація відповідає дійсності. "Проте зауважу, що інформація з цих комп’ютерів зафіксована. Таке рішення суду не сприяє досудовому розслідуванню, але оскарженню воно не підлягає", - додала вона.

Нагадаємо, раніше Солом’янський суд відмовився заочно  обирати запобіжний захід Дмитру Вовку. Натомість у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що оскаржуватимуть таке рішення

Loading...