Росіянин Олексій Седіков, якого засудили в Україні, попросив Зеленського про помилування

Засуджений в Україні росіянин Олексій Седіков. 22 серпня 2019 року. Фото: Олександр Павліченко\УГСПЛ

Росіянин Олексій Седіков, засуджений в Україні за тероризм через те, що воював на боці бойовиків, написав заяву прохання про помилування на ім’я президента Володимира Зеленського.

Про це повідомляє Громадське.

«Десь два тижні тому до мене прийшли працівники СБУ і запитали, чи хочу я на обмін, я сказав, що так і мені запропонували написати заяву на помилування. І десь тиждень тому я написав заяву. Тепер чекаю новин, більше нічого не знаю», – сказав ув’язнений.

Седіков – лейтенант запасу збройних сил РФ, у 2016 році він почав воювати на боці бойовиків так званої «ЛНР». У липні 2016 року Седікова затримали українські військові, тоді він дістав поранення ноги

Нагадаємо, 13 липня 2016 року СБУ порушила кримінальну справу щодо затриманого поблизу Троїцького громадянина РФ старшого лейтенанта Олексія Седікова. Щодо нього було розпочато кримінальне провадження за статтею 258-3, частині 1 Кримінального кодексу. Стаття передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 15 років за створення терористичної групи, керування групою, а також сприяння діяльності терористичної групи.

Седіков є у списку росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів у Росії та на Донбасі.

Його вже возили на обмін в грудні 2017, але повернули, як і всіх інших росіян.

Седіков був серед 22 росіян, які у 2018 році звернулися до президента РФ Путіна з проханням повернути їх на батьківщину.

Loading...