НБУ має змінити підхід до наглядових рад держбанків України, – МВФ

Національний банк зобов’язаний проводити ретельну і незалежну оцінку кандидатів у наглядові ради державних банків України.

Так у Міжнародному валютному фонді прокоментували рішення НБУ дискваліфікувати п’ять членів наглядової ради «Ощадбанку».

«Обов’язком НБУ є проведення ретельної і незалежної оцінки, яка включає застосування професійного судження про те, чи є кандидати в наглядові ради кваліфікованими і чи відповідають вони всім юридичним вимогам», – пояснили в МВФ.

І додали, що для незалежних членів наглядової ради державних банків ці правові вимоги, викладені в ст.7 ЗУ «Про банки і банківську справу», також включають суворі стандарти незалежності і відсутності конфлікту інтересів.

У Фонді наголосили, що підтримують обов’язки НБУ в цій області. І додали: «Закон України вимагає, щоб в якості наступного кроку Національний банк України офіційно затвердив кандидатури в наглядові ради банків».

Як заявили у Фонді, міжнародні партнери нашої країни – співробітники МВФ, Світового банку та ЄБРР – рішуче підтримують реформу управління державними банками, так як це є важливим кроком у поліпшенні роботи банківської системи України та її економіки в цілому.

 

Loading...