Новини » Політика 22 серпня, 2019, 10:37
Коли оберуть прем’єр-міністра ми побачимо, які групи впливу мають більше важелів, - Петро Охотін
ZIK
ZIK

Наразі немає підстав говорити, що будуть кардинальні зміни серед претендентів на посаду прем’єр-міністра країни. Від того, кого погодять на цю посаду, ми побачимо, яка група впливу має більше важелів.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив політолог Петро Охотін.

Ведуча поцікавилася, чи прем’єром може стати людина з четвірки – Владислав Рашкован, Олександр Данилюк, Андрій Коболєв і Олексій Гончарук, – а чи це буде хтось інший. У відповідь експерт сказав, що озвучені прізвища – це і є певний консенсус місцевих та міжнародних еліт щодо того, куди буде рухатись Україна.

«Тому наразі в мене немає підстав говорити, що будемо мати якісь кардинальні зміни і кардинально інші прізвища. Із того, кого погодять на прем’єр-міністра, ми будемо бачити, які із груп впливу мають більше важелів. Чи це групи, наближені до МВФ, у випадку, якщо призначать пана Рашкована, тобто міжнародні партнери, чи це будуть групи з орбіти пана Зеленського та «Слуги народу». І 29 серпня ми це побачимо і зрозуміємо», - відзначив пан Охотін.

Крім того, щодо переходу очільника МВС Арсена Авакова у новий склад Кабміну, політолог зазначив, що тут є питання, бо багато хто з активного середовища та третього сектору незадоволені його роботою, але при цьому він залишається своєрідною глибою, міністром, який не показує, що хоче кудись іти.

«Мені буде цікаво, як медійно «Слуга народу» буде обігрувати те, що Аваков залишається, тому що важкувато назвати його новим міністром», - додав пан Охотін.

Ведуча поцікавилася, чи зможе Зеленський перебрати на себе негативний імідж виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, якщо її залишать. У відповідь він зазначив, що публічно вона не є людиною з поганим рейтингом, бо багато активістів її підтримують, навіть були флешмоби.

«Просто є такий елемент, чим далі відійдемо від центру та міст обласного значення, тим більше буде питань до пані Супрун. Враховуючи те, що пані Супрун досить міцно тримається і є багато підтверджень, що міжнародні партнери бачили її як консенсусного міністра охорони здоров’я, є підстави того, що вона залишиться», - констатував Петро Охотін.

Як повідомляли, представник Президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус заявляв, що новий уряд буде сформовано в перші дні роботи нового парламенту

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 15:20 :16