Новини » Економіка 22 серпня, 2019, 15:52
«Енергоатом» та канадська Cameco Corporation підписали меморандум про співпрацю
<nbsp;>

НАЕК «Енергоатом» та канадська Cameco Corporation, – один з найбільших світових постачальників уранового концентрату та виробником ядерного палива, – підписали в канадському офісі Cameco 21 серпня меморандум про взаєморозуміння в ядерно-енергетичній сфері.

Про це повідомила пресслужба «Енергоатому».

Згідно з повідомленням, меморандум передбачає вивчення можливостей співробітництва між НАЕК «Енергоатом» як оператором всіх діючих АЕС України та компанії, яка має намір розвивати різні напрямки діяльності в ядерно-паливному секторі, із корпорацією Cameco, яка є виробником та має технології виробництва ураново-оксидного концентрату, гексафториду урану та ядерного палива. Згідно із Меморандумом сторони розглянуть можливості розвитку співробітництва з постачання та виробництва за технологіями Cameco уранової продукції і ядерного палива.

«Енергоатом послідовно працює над розширенням диверсифікації джерел постачання ядерних матеріалів та послуг. Так, у І півріччі 2019 року обсяг закупівель ядерного палива у американської компанії Westinghouse перевищив 50%. Таким чином Енергоатом повністю виконує рекомендації МАГАТЕ щодо необхідності мати щонайменше двох постачальників ядерного палива. Крім того, у серпні 2016 року Енергоатом та британсько-німецько-голландська компанія URENCO уклали угоду про постачання збагаченого урану», – зазначають у компанії.

Зазначимо, – Cameco (Canadian Mining and Energy Corporation) – канадська гірничорудна компанія, діяльність якої охоплює весь цикл виробництва ядерного палива: видобуток уранової руди, виробництво U3O8 (закис-окис урану), переробка (очищення) в UO3 (триокис урану), конверсія в UF6 (гексафторид урану для легководних реакторів) і UO2 (діоксид урану для реакторів CANDU), збагачення та виробництво тепловиділяючих збірок (ТВЗ). Штаб-квартира Cameco розташована у місті Саскатун Канада. Cameco входить в трійку найбільших виробників урану в світі.

Нагадаємо, 10 липня 2019 року Кабінет Міністрів схвалив реорганізацію ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (Жовті Води, Дніпропетровська обл.) шляхом приєднання його до ДП «НАЕК «Енергоатом». У рішенні КМУ йдеться, що приєднання СхідГЗК до «Енергоатому» дозволить створити інтегровану інфраструктуру, яка буде включати в себе потужності по видобутку і переробці уранової сировини і генерації електроенергії атомними станціями. Також «Енергоатом» отримає базу для цирконієвого виробництва, розвиток якого дасть можливість самостійно виробляти цирконієві комплектуючі для ядерного палива.

«Енергоатом» підписав тристоронню угоду, що передбачає створення міжнародного консорціуму, який сприятиме впровадження в Україні технології малих модульних реакторів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 17:34 :28