Новини » Світ 22 серпня, 2019, 13:10
Депутати Косова проголосували за розпуск парламенту
ZIK
ZIK

Парламент Косова проголосував за свій розпуск, дозволяючи таким чином президенту Гашиму Тачі оголосити позачергові загальні вибори після відставки прем’єр-міністра Рамуша Харадіная.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Парламент вирішив розпустити законодавчий орган шостого скликання», – заявив спікер парламенту Кадрі Веселі після того, як 89 депутатів зі 120 проголосували за дочасне припинення своїх повноважень на позачерговій сесії 22 серпня.

Дочасні вибори мають відбутися наприкінці вересня або на початку жовтня 2019 року.

Нагадаємо, премʼєр Косова Рамуш Харадінай 19 липня подав у відставку через виклик Спеціальної прокуратури в Гаазі, котра розпочала слідство проти нього за підозрою в скоєнні воєнних злочинів. Харадінай перед прокуратурою захищався мовчанням.

Коли спікер парламенту повідомив, що орган не зможе сформувати нову більшість і потрібні позачергові вибори, розпуск парламенту був призначений на 22 серпня. Така була вимога Євросоюзу, якому потрібний час для формування місії, що буде спостерігати за перебігом виборчого процесу.

Косово проголосило незалежність від Сербії у 2008 році. Її визнає більшість країн Заходу, включно зі Сполученими Штатами. Не визнали незалежності, серед інших, Сербія, Росія та Україна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 18:24 :02