Новини » Політика 22 серпня, 2019, 18:10
Бажання повернути Росію до G8 має серйозне економічне підґрунтя, – ексміністр Грищенко
Ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Фото: rudenko.kiev.ua
Ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Фото: rudenko.kiev.ua

Бажання президента Франції повернути Росію до G8 має економічне підґрунтя, проте Еммануель Макрон не може не враховувати те, що дії РФ ідуть всупереч цінностям і глибинним інтересам самої Франції.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр закордонних справ України у 2003-2005, 2010-2012 роках Костянтин Грищенко.

Ексурядовець, відповідаючи на запитання ведучих, про що свідчать заяви щодо повернення РФ до G8 та «компліментарна» поведінка президента Франції Еммануеля Макрона під час зустрічі із президентом РФ Путіним, зробив екскурс в історію, де простежується «любов французів до РФ», і Макрон є частиною французької нації.

Костянтин Грищенко зауважив, що бажання повернути Росію до G8 також має серйозне економічне підґрунтя.

«Але, разом із тим, Макрон не може не враховувати те, що дії Росії ідуть всупереч цінностям і глибинним інтересам самої Франції, тому він розраховує на те, що його компліментарність допоможе повернути Росію до більш цивілізованого порядку денного, у тому числі, у відносинах зі своїми сусідами. Уже під загрозою є не тільки Україна, а й інші сусідні держави. Відтак, я думаю, що компліментарність – це якраз спосіб якимсь чином залучити особисті прагнення і досягти…, щоб президент РФ змінив свою позицію, довести до нього, що, якщо він буде більш зорієнтований на європейські прагнення, то це буде відповідати його інтересам. Тобто, м’якими словами досягти бажаного результату», – заявив ексміністр.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що «безперечно» підтримав би повернення Росії до G8. Проте Німеччина та Британія виступили проти такого повернення, обґрунтувавши це тим, що РФ не виконала жодних зобов’язань.

Президент Франції Емманюель Макрон заявляє, що повернення РФ до «Групи семи» промислово розвинених країн G7 без врегулювання ситуації в Україні буде «стратегічною помилкою» і підкреслить «слабкість» організації.

Як повідомляли, Президент України Володимир Зеленський розповів, за яких умов можливе повернення Росії до «Великої вісімки».

Нагадаємо, РФ була виключена з Великої вісімки в 2014 році після анексії Криму. З того часу представники західних країн неодноразово заявляли, що відновлення участі РФ в Великій вісімці пов’язано з »кримським питанням» і дотриманням Росією мінських угод, які передбачають припинення конфлікту на Донбасі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 15:17 :10