Українське кіно: за три роки зняли 148 фільмів

Кількість кінострічок, відзнятих за три роки в Україні за підтримки урядових програм відродження національного кінематографа, до кінця року сягне 148.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман Сьогодні, 21 серпня, під час засідання Кабінету Міністрів України, – передає Урядовий портал.

На думку Володимира Гройсмана, відродження кіно стало одним з найбільш успішних напрямків культурної політики чинного Уряду – разом із ініціативами «Малі міста – великі враження» та проектами відродження історичних пам’яток. Причому кошти, спрямовані на реалізацію проектів у межах цих ініціатив, це не тільки урядова підтримка – через бюджетні субвенції та ДФРР, а й доходи регіонів, забезпечені в рамках децентралізації. Так, цього року «Малі міста – великі враження» – це 74 проекти на 41,3 млн грн. Відновлення історичних об’єктів – це 638 проектів на понад 1 млрд грн.

Гройсман зазначив, що окрема увага – завершенню Меморіалу жертв Голодомору, Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні та Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». Меморіал жертв Голодомору – це справа честі для кожного українця. Проект потрібно реалізувати, завершити і перетворити цей Меморіал на великий культурний, історичний та просвітницький центр», – наголосив Володимир Гройсман

«Питання національної пам’яті має важливе значення. Це основа нашої держави і нашого народу», – додав Володимир Гройсман.

Нагадаємо, український серіал «Кріпосна» став хітом за кількістю переглядів у Польщі. Його аудиторія в сусідній країні зростає небаченими темпами.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News