У Росії заявили про можливу видачу Україні п'ятьох політв'язнів

Олександр Кольченко. Фото: radiosvoboda.org/Антон Наумлюк

Російська Федерація найближчим часом може видати українській стороні п'ятьох політв'язнів.

Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на власні джерела.

"Щодо етапованих до Москви п'ятьох засуджених вирішується питання про видачу їх Україні для відбування покарання, призначеного судами в РФ", - сказав співрозмовник агентства.

Він зазначив, що "наразі обговорюється формат цієї процедури".

Водночас "Інтерфакс" не має в своєму розпорядженні офіційного підтвердження цієї інформації.

При цьому додається, що напередодні правозахисний центр "Меморіал" повідомив, що засуджених у РФ п'ятьох громадян України перевели з виправних колоній до слідчого ізолятора "Лефортово" в Москві.

Можливого швидкого обміну утримуваними особами між РФ та Україною також не виключає і директор Центру політичної кон'юнктури Олексій Чеснаков. "Крім цього, можливі зрушення в гуманітарній сфері. Не здивуюся, якщо в найближчі тижні відбудеться обмін утримуваних осіб. (...) І моряків теж. Хоч це і не питання нормандського формату, а скоріше двосторонніх відносин Росії та України, як і вся ця азовсько-керченська історія", - сказав Чеснаков в інтерв'ю виданню "Актуальні коментарі".

Як повідомлялося, 20 серпня у СІЗО "Лефортово" прийняли передачі для Володимира Балуха, Павла Гриба, Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та Олександра Кольченка. На думку правозахисників, це свідчення того, що всі зазначені особи перебувають в установі.

Loading...