НАЗК сповістило поліцію про 10 випадків неподання декларацій

Декларація

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки неподання декларацій 10-ма посадовими особами. Відповідні обґрунтовані висновки направлені до територіальних органів Національної поліції для здійснення досудового розслідування.

про це повідомляє пресслужба НАЗК.

«Серед осіб, які не подали передбачені Законом України «Про запобігання корупції» декларації, колишні посадові особи Луцького, Кропивницького, Миколаївського, Запорізького слідчих ізоляторів, а також Ковельської, Дніпровської та Диканівської виправних колоній», – йдеться у повідомленні.

Так, під час контролю своєчасності подання декларацій встановлено, що посадовці не подали декларації перед/після звільнення.

Зазначається, що Національне агентство згідно з законодавством повідомляло посадовців, щодо яких затверджені обґрунтовані висновки, про необхідність подати декларації протягом 10-ти днів з дня отримання таких повідомлень. Однак, незважаючи на їх отримання, посадовці декларації не подали.

У агентстві нагадали, щорічна декларація та декларація особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (декларація після звільнення), подається з 1 січня до 1 квітня року, наступного за звітним. Декларація особи, яка припиняє таку діяльність (декларація перед звільненням), подається в день звільнення, а якщо припинення виконання зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця – не пізніше 20 робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Відповідальність за неподання суб’єктом декларування декларації передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу України.

У НАЗК зазначили, що затвердження обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

Нагадаємо, НАБУ відкрило справу за фактом декларування недостовірної інформації депутатом Верховної Ради Ігорем Кононенком (фракція «Блок Петра Порошенка»).

 

Loading...