Зловживання соцмережами та ґаджетами має прямий зв’язок із ожирінням, - дослідження

Американські дослідники стверджують, що висока активність в соцмережах та надмірне використання гаджетів напряму пов’язане із ожирінням.

Про це повідомляє  Голос Америки. 

«Ми помітили доволі цікаву закономірність: серед дітей підвищилися випадки ожиріння, коли на заміну звичайним мобільним телефонам прийшли смартфони зі всіма новими додатками та технологіями», - заявив дослідник когнітивної психології  Інституту Райс Ричард Лопес. 

Також науковці провели дослідження серед молодих людей віком від 18 до 23 років.  Одне з питань, яке поставили групі: «Скільки часу ви проводите в телефоні?». Після цього вони встановили, що ті, хто більше часу проводить з ґаджетами, більш схильні до ожиріння.  Зокрема, молодь має вищі показники індексу маси тіла і у неї вищий відсоток жирової тканини. 

Відтак, 72 зі 132 учасників експерименту зробили сканування мозку, під час якого їм показували різні картинки, зокрема із зображеннями жирних страв. 

Дослідники визначили, що в тих людей, які проводять більше часу у соцмережах, частини мозку, які відповідальні за почуття голоду були активніші, ніж ті, що відповідають за самоконтроль. 

Ті, хто більше час проводять з техприладами, реагували на зображення жирної їжі інакше, ніж решта учасників.

«Я не здивуюся, що тим людям, які проводять більше часу в соцмережах важко справлятися із іншими спокусами», - додає Лопес. 

На його думку, поки що науковці повинні з’ясувати, чи схильність до ожиріння штовхає людей проводити більше часу за електронними приладами, чи навпаки у тих, хто багато користується ґаджетами, з часом розвиваються захворювання.

Нагадаємо, раніше виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила українцям, звідки береться зайва вага і як з нею боротися.

Loading...